RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wiceszef MSZ: Nie planujemy w tej chwili ewakuacji placówek z Ukrainy

Polska nie planuje w tej chwili ewakuacji swoich placówek dyplomatycznych z Ukrainy – poinformował w Brukseli, po zakończeniu posiedzenia ministrów spraw zagranicznych państw UE, wiceszef MSZ RP Paweł Jabłoński.

Szefowie MSZ w UE: W XXI wieku nie ma miejsca na pojęcie „strefy wpływów”

Szefowie MSZ państw UE zatwierdzili konkluzje w sprawie bezpieczeństwa w Europie, stwierdzając, że jest ono niepodzielne, a każde jego...

zobacz więcej

– Nie jest w tej chwili planowana ewakuacja polskich placówek dyplomatycznych z Ukrainy. Nie dostrzegamy w tej chwili takiej potrzeby. Oczywiście, bardzo uważnie obserwujemy sytuację. Bo sytuacja potrafi bywać dynamiczna. (...) Zdecydowana większość państw podziela ocenę Polski – powiedział Jabłoński.

Dodał jednocześnie, że „zagrożenie dla bezpieczeństwa w Europie, przynajmniej w naszej części Europy, bezpośrednio u granic Unii Europejskiej, jest największe od kilku dekad”. 

Polska jest gotowa do udzielenia Ukrainie wszelkiej możliwej pomocy


– Chciałbym powiedzieć nieco więcej, natomiast kwestie współpracy obronnej, także w zakresie sprzętu, to są kwestie, które nie zawsze mogą być ujawniane opinii publicznej. Są (one) objęte pewnymi klauzulami. Mogę powiedzieć jedno: nasi ukraińscy partnerzy nie mają dzisiaj żadnych wątpliwości, że Polska jest gotowa do udzielenia im wszelkiej możliwej pomocy. I tyle na ten temat mogę dzisiaj powiedzieć – powiedział wiceszef MSZ. 

Czytaj także: Pomoc dla Ukrainy. KE proponuje nowy pakiet

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej