RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wybrano szefa komisji spraw zagranicznych PE. Waszczykowski wiceszefem

Dokonano również reelekcji Witolda Waszczykowskiego w Parlamencie Europejskim (fot. PAP/Piotr Polak)
Dokonano również reelekcji Witolda Waszczykowskiego w Parlamencie Europejskim (fot. PAP/Piotr Polak)

David McAllister z Europejskiej Partii Ludowej (EPL) został w poniedziałek ponownie wybrany na przewodniczącego komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego. Jednym z wiceprzewodniczących pozostanie, reprezentujący Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, Witold Waszczykowski.

Brudziński wyróżniony w raporcie o pracy PE. W tej kategorii nie ma sobie równych

Joachim Brudziński (Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, PiS) najczęściej zabierał głos podczas debat plenarnych w Parlamencie Europejskim...

zobacz więcej

McAllister, polityk niemieckiej CDU, został ponownie wybrany przez aklamację przez członków komisji na kolejne dwa i pół roku – do końca obecnej kadencji.

Reelekcja


W ten sam sposób dokonano również reelekcji wiceprzewodniczących: byłego szefa polskiej dyplomacji – Witolda Waszczykowskiego, Urmasa Paeta z liberalnej frakcji Odnowić Europę (RE), socjaldemokraty Sergeja Staniszewa i Żeljany Zovko z EPL.

– Nasza komisja zdecydowanie wspiera wysiłki na rzecz budowania jedności UE i wzmacniania naszej wspólnej polityki zagranicznej, bezpieczeństwa i obrony – oświadczył po głosowaniu McAllister. – Odgrywajmy nadal aktywną rolę – zaapelował. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej