RAPORT

Wojna na Ukrainie

Samolot zignorował polecenia wieży kontrolnej. Chaos na lotnisku w Lizbonie

Ponad 100 rejsów zostało opóźnionych w porcie lotniczym w Lizbonie (fot. Horacio Villalobos#Corbis/Corbis via Getty Images)
Ponad 100 rejsów zostało opóźnionych w porcie lotniczym w Lizbonie (fot. Horacio Villalobos#Corbis/Corbis via Getty Images)

Ponad 100 rejsów zostało opóźnionych w poniedziałek w porcie lotniczym w Lizbonie w związku z uruchomieniem alarmu dotyczącego bezpieczeństwa pasażerów. Chaos, jak podają portugalskie media, wywołał samolot linii Turkish Airlines, który nie zastosował się do poleceń wieży kontrolnej.

Portugalia. Kłopoty na lotniskach, odwołano prawie 200 lotów

Podróżujący do lub z Portugalii mogą napotkać problemy na lotniskach w tym kraju. Z powodu protestu pracowników obsługi naziemnej odwołano już...

zobacz więcej

Według telewizji CM do zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 10, kiedy niespodziewanie samolot tureckich linii pasażerskich po wylądowaniu skierował się do niewłaściwej części stołecznego lotniska.

Telewizja CNN Portugal potwierdziła, że chaos na lotnisku im. Humberto Delgado wynikał m.in. z tymczasowego wyłączenia z funkcjonowania części hali portu lotniczego, na którym wstrzymano odprawę pasażerską.

Władze stołecznego lotniska potwierdziły, że doszło do ewakuacji pasażerów z terenu hali lotniska, w której odbywają się wyloty.

Z informacji portugalskich mediów wynika, że opóźnione rejsy to zarówno wyloty z Lizbony, jak i połączenia do portugalskiej stolicy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej