RAPORT

Wojna na Ukrainie

Niepełnosprawny 57-latek przeżył tsunami. Spędził 27 godziny w oceanie [WIDEO]

Eksplozja podwodnego wulkanu sprawiła, że fale tsunami dochodziły do 15 m wysokości (fot.TVP Info)
Eksplozja podwodnego wulkanu sprawiła, że fale tsunami dochodziły do 15 m wysokości (fot.TVP Info)

57-letni Lisala Folau, mieszkaniec Królestwa Tonga, przetrwał 27 godzin na morzu po tym, jak dwumetrowa fala tsunami będąca następstwem erupcji podwodnego wulkanu na południowym Pacyfiku uderzyła w sobotę w archipelag, zalewając m.in. jego wyspę Atata.

Peru: Ofiary po nadejściu fali oceanicznej wywołanej erupcją wulkanu

Dwie osoby utonęły na północy Peru, gdy na ich plażę dotarła fala oceaniczna wywołana erupcją wulkanu z okolic archipelagu wysp Tonga –...

zobacz więcej

Potężna eksplozja podwodnego wulkanu sprawiła, że w wyspę uderzyła 2-metrowa. Mężczyzna wspiął się na drzewo, ale spadł, a fala go porwała.

„Wiara w Boga pokonała te lęki”


– Prawda jest taka, że się bałem, ale moja wiara w Boga pokonała te lęki. To jest wielki pożytek modlitwy i mojej wiary – opowiadał później męzczyzna.

Zobacz także: Matka piła mocz, by karmić dzieci na wraku łodzi

Lisala jest niepełnosprawny i ma kłopoty z chodzeniem. Tylko ramiona trzymały go na powierzchni. Ośmiokrotnie znalazł się pod wodą, walcząc o życie. – Słyszałem, jak mój syn mnie woła z lądu, ale nie chciałem się odzywać, bo bałem się, że popłynie, aby mnie szukać. Za dziewiątym razem, kiedy byłem pod wodą, udało mi się złapać kłodę i na niej się utrzymałem. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej