RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zemmour: Trzeba blokować przyjęcie Ukrainy

Eric Zemmour (fot. Sylvain Lefevre/Getty Images)
Eric Zemmour (fot. Sylvain Lefevre/Getty Images)

Francja powinna opuścić wojskowe struktury NATO, ale pozostać w samym Sojuszu, by blokować przyjęcie Ukrainy – oświadczył w poniedziałek startujący w kwietniowych wyborach prezydenckich we Francji prawicowy publicysta Eric Zemmour.

Rosjanie planują przeprowadzenie manewrów okrętów wojennych u wybrzeży Irlandii

Rosja planuje na początku lutego przeprowadzić ćwiczenia swoich okrętów w pobliżu wybrzeża Irlandii – na wodach międzynarodowych, ale w obrębie jej...

zobacz więcej

Według Zemmoura NATO służy jedynie amerykańskiemu przemysłowi zbrojeniowymi, a Francja nie ma żadnych korzyści z bycia członkiem Sojuszu.

„Czemu dziś służy NATO?” – zapytał Zemmour w programie „Dans L’air” stacji France 5. I sam odpowiedział: „Legitymuje istnienie amerykańskiego przemysłu zbrojeniowego oraz sprawia, że kraje Europy poddają się protektoratowi USA”.

„Uważam, że Francja powinna być niezależna” – podkreślił Zemmour. „NATO nie powinno być ani antyrosyjskie, ani antychińskie” – dodał lider ruchu politycznego Rekonkwista.

Zemmour jest znanym publicystą i pisarzem. Swój przekaz polityczny kieruje do elektoratu prawicowego i skrajnie prawicowego, bazując na retoryce antyimigranckiej i podkreślając swoje prorosyjskie nastawienie. W sondażach plasuje się obecnie na czwartej pozycji za urzędującym prezydentem Emmanuelem Macronem oraz kandydatkami Republikanów – Valerie Pecresse oraz Zjednoczenia Narodowego – Marine Le Pen.

Wybory prezydenckie we Francji


Wybory prezydenckie we Francji odbędą się 10 kwietnia – pierwsza tura oraz 24 kwietnia – ewentualna druga tura.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej