RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ośmioletnia dziewczynka zastrzelona na ulicy. Porachunki gangów

Melissa Ortega zginęła od zbłąkanej kuli (fot. gunmemorial.org)
Melissa Ortega zginęła od zbłąkanej kuli (fot. gunmemorial.org)

Gwałtowny wzrost zabójstw w Chicago. W szpitalu zmarła ośmioletnia dziewczynka, zastrzelona na ulicy miasta. Z ustaleń śledczych wynika, że zginęła od kuli, która miała trafić w gangstera.

Wyszedł ze szpitala psychiatrycznego i zamordował matkę. „Nakłaniały go głosy demonów”

Makabryczne kulisy zbrodni w Kętrzynie. W jednym z mieszkań doszło tam do morderstwa. Podejrzany jest synem ofiary. Z ustaleń śledczych wynika, że...

zobacz więcej

Do zabójstwa doszło w sobotę na Southwest Side w Chicago. Dziewczynka, Melissa Ortega, spacerowała z matką, kiedy została śmiertelnie postrzelona w głowę.

To nie ona była celem


„Według raportu policji, w sobotę po południu szła ona z matką ulicą, gdy ktoś oddał strzały w kierunku 26-letniego członka gangu, który wychodził z pobliskiego sklepu” – podał dziennik Chicago Sun-Times. Zdaniem policji to on był zamierzonym celem.

Agencja AP powiadomiła, że dziewczynka zmarła w sobotę w szpitalu. Gangster postrzelony w plecy trafił do szpitala w krytycznym stanie. W niedzielę nie dokonano jeszcze żadnego aresztowania w związku z strzelaniną.

Nadinspektor policji David Brown, którego cytuje AP, powiedział, że jego departament nie spocznie, dopóki sprawcy nie zostaną postawieni przed sądem.

Morderstwo wstrząsnęło Chicago

„Obcięli mu ręce przy nadgarstkach”. Pięcioro Polaków przed sądem

Pięcioro Polaków stanęło przed sądem w Wielkiej Brytanii w związku z morderstwem 39-letniego Tomasza D. Ciało mężczyzny znaleziono w kwietniu 2021...

zobacz więcej

„Tragiczne i bezsensowne morderstwo ośmioletniej Melissy wstrząsnęło naszym miastem. Nie ma słów pocieszenia, gdy życie dziecka zostaje przerwane. Nie ma słów, które mogą opisać żal rodziny” – tweetował w niedzielę Brown.

Od 25 lat nie było tam tylu morderstw


Chicago notuje gwałtowny wzrost zabójstw. Ubiegły rok był pod tym względem w mieście najgorszy od ćwierćwiecza. Liczbą ofiar śmiertelnych sięgała ok. 800.

Związek Nauczycieli Chicagowskich powiadomił, że Melissa była uczennicą szkoły podstawowej Emiliano Zapata Academy, w dużej mierze meksykańskiej dzielnicy Little Village.

Dziewczynka i jej matka wyemigrowały do Chicago z Meksyku w zeszłym roku, twierdzą członkowie rodziny, którzy zorganizowali internetową zbiórkę pieniędzy na pokrycie kosztów pogrzebu zaplanowanego w Meksyku” – pisze AP.

Zobacz także: Horror w nowojorskim Harlemie. Nie żyje policjant, drugi ciężko ranny

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej