RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Czy rozumie pan pytanie?” Polityk PO pytany o Trzaskowskiego odpowiada o Orbanie [WIDEO]

– Czy pan w ogóle rozumie zadawane pytania – upewniał się prowadzący „Gościa Wiadomości” w TVP Info podczas rozmowy z posłem Arkadiuszem Myrchą z Platformy Obywatelskiej. Przedstawiciel opozycji unikał odniesienia się do słów wiceprzewodniczącego swojej partii Rafała Trzaskowskiego, który uważa, że Nord Stream 2 jest prywatnym projektem bez znaczenia politycznego. O postawę proputinowską oskarżał… Prawo i Sprawiedliwość.

Wraca sprawa spotkania z Putinem na molo. Jak zmieniała się wersja Tuska

– Moja rozmowa z premierem Putinem na molo w Sopocie miała charakter bardzo kurtuazyjny. Trwała krótko i dotyczyła rzeczy tak banalnych jak...

zobacz więcej

– Jeszcze niedawno, kilkanaście tygodni temu zjechali wszyscy prorosyjscy, proputinowscy politycy z Europy – twierdził Myrcha. Pytany o spotkanie Tuska z Putinem na sopockim molo stwierdził, że premier „powinien się spotykać ze wszystkimi”.

Antyputinowską postawę Zjednoczonej Prawicy przedstawiciel Platformy Obywatelskiej nazwał „frazesami”. Choć Myrcha perorował dość długo, to gdy przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Krajewski chciał mu odpowiedzieć, ten wciąż nie dawał dojść interlokutorowi do słowa.

Kiedy przedstawiciel opozycji w końcu się uspokoił, Krajewski przypomniał, że to PO za swoich rządów „wspierała de facto geopolityczne i geostrategiczne cele Wladimira Putina”.

Moskwa o Donaldzie Tusku: „nasz człowiek w Warszawie”


– Zaproszenie do Władimira Putina było ze strony Donalda Tuska – wskazał poseł PiS odnosząc się do słynnego spotkania na molo w Sopocie – a po drugie to media pro kremlowskie pisały „nasz człowiek w Warszawie” o Donaldzie Tusku. Ostatnio – przypomnę – słowa Łukaszenki, który chwalił Donalda Tuska – mówił poseł Prawa i Sprawiedliwości. – PiS realizuje polską rację stanu i polskie interesy narodowe chroniąc nasz kraj ale i inne państwa, takie jak Ukraina, ale szczególnie państwa Sojuszu Północnoatlantyckiego. Wielokrotnie wskazywaliśmy, że neoimperialna polityka realizowana przez Putina jest wymierzona nie tylko w Ukrainę, ale również w Polskę i kraje bałtyckie. Ta agresywna polityka ma przede wszystkim rozbić spójność NATO i UE, i powodować, że NATO będzie bezbronne wobec retoryki i działań Federacji Rosyjskiej – wyjaśniał przedstawiciel koalicji rządzącej.

– Polska pod rządami Prawa i Sprawiedliwości wzmacnia bezpieczeństwo energetyczne: budujemy Baltic Pipe, rozbudowujemy gazoport – kontynuował Krajewski, który przypomniał, że to właśnie PiS ostrzegał przed gazowym szantażem ze strony Rosji przy użyciu Nord Stream 2. Wówczas wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski twierdził, za politykami niemieckimi, że „jest to projekt prywatnych podmiotów i nie jest to projekt polityczny”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Zapytany o to czy się zgadza z opinią wiceszefa swojej partii Arkadiusz Myrcha najpierw mówił, że „Rosja nie ma przedstawicieli w Parlamencie Europejskim”, potem dokonywał oceny polityki Viktora Orbana. Prowadzący program upewniał się, czy polityk rozumie zadawane pytania, ale.. i to nie pomogło.
teraz odtwarzane
„Gość Wiadomości”, 23 stycznia 2022 r.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej