RAPORT

Wojna na Ukrainie

IMGW ostrzega przed marznącymi opadami, silnym mrozem i gęstą mgłą

W woj. lubuskim i na zachodzie Wielkopolski obowiązuje ostrzeżenie przed gęsta mgłą (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
W woj. lubuskim i na zachodzie Wielkopolski obowiązuje ostrzeżenie przed gęsta mgłą (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej Wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed marznącymi opadami, silnym mrozem i gęstą mgłą. Synoptycy prognozują niekorzystne warunki atmosferyczne, które przełożą się także na sytuację na drogach.

Nawet 20 stopni mrozu, a w innym miejscu „na plusie”. Synoptyk wyjaśnia, co nas czeka

W najbliższych godzinach czekają nas ekstremalne różnice temperatur w Polsce – wynika z prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. – W...

zobacz więcej

Silny mróz spodziewany jest w nocy na wschodzie województwa podlaskiego oraz w górach i na wschodzie Podkarpacia. Na Podlasiu temperatura będzie się wahać od -12 do -15 stopni, dodatkowo mróz będzie potęgowany przez wiatr o prędkości 5-10 kilometrów na godzinę.

W górach oraz na wschodzie Podkarpacia temperatura będzie wynosić od -15 do -20 st. C. Tam także wiatr będzie osiągał prędkość 5-15 kilometrów na godzinę.

W woj. lubuskim i na zachodzie Wielkopolski obowiązuje ostrzeżenie przed gęsta mgłą. Widzialność może tam wynosić miejscami od 100 do 200 metrów. Alert wygaśnie jutro rano.

Z kolei marznące opady przechodzą przez województwa: pomorskie, kujawsko-pomorskie oraz zachodnią część warmińsko-mazurskiego. Mżawka może powodować gołoledź.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej