RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zemmour za zawieszeniem pomocy społecznej dla rodziców młodocianych przestępców

Eric Zemmour (fot. Sylvain Lefevre/Getty Images)
Eric Zemmour (fot. Sylvain Lefevre/Getty Images)

Zawiesimy pomoc społeczną dla rodziców młodocianych przestępców i kryminalistów – zapowiedział w mediach społecznościowych Eric Zemmour, francuski prawicowy publicysta i kandydat na prezydenta Francji w zbliżających się kwietniowych wyborach głowy państwa.

W zamieszczonym na Twitterze nagraniu ze spotkania wyborczego w Cannes Zemmour podkreślił, że młodociani przestępcy „muszą być uczeni autorytetu” – rodzicielskiego oraz autorytetu wymiaru sprawiedliwości i Francji.

17 stycznia sąd w Paryżu skazał go na 10 tys. euro grzywny za podżeganie do nienawiści wobec nieletnich migrantów, przybywających do Francji bez opieki.

Zemmour w oświadczeniu skomentował wyrok jako „ideologiczny” i „głupi”. „Kilkanaście stowarzyszeń antyrasistowskich i 20 rad departamentów – głównie lewicowych – złożyło pozwy cywilne na mniej niż trzy miesiące przed pierwszą turą wyborów prezydenckich, a sąd chętnie spełnia ich zachcianki. To jest ograniczanie wolności jednostki przez zideologizowane sądy” – napisał.

Eric Zemmour oficjalnie: Będę kandydował na prezydenta Francji

Éric Zemmour po godzinie 12 w specjalnym orędziu oficjalnie potwierdził swoją kandydaturę w wyborach na prezydenta Francji. „Prawica, czy lewica,...

zobacz więcej

„Prawda jest taka, że ci »nieletni pozostawieni bez opieki«, którzy nie są ani nieletni, ani pozostawieni bez opieki, nielegalnie przebywają na naszym terytorium i charakteryzują się silnymi skłonnościami ku przestępczości (...). Jako obywatele Francji musimy domagać się naszego prawa do rozprawienia się z tą kwestią (...) bez bycia nękanymi przez system sprawiedliwości” – komentował Zemmour.

CZYTAJ TAKŻE: Zemmour: Bruksela ledwo skrywa groźby i szantaże. Polska musi stawiać opór

Pierwsza tura tegorocznych wyborów prezydenckich we Francji wyznaczona została na 10 kwietnia, a ewentualna druga – 24 kwietnia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej