RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pokój na świecie. Papież: wzrost napięć grozi bezpieczeństwu na Ukrainie i w Europie

W Watykanie papież ogłosił najbliższą środę dniem modlitwy o pokój (fot. Stefano Costantino/SOPA Images/LightRocket via Getty)
W Watykanie papież ogłosił najbliższą środę dniem modlitwy o pokój (fot. Stefano Costantino/SOPA Images/LightRocket via Getty)

Papież Franciszek powiedział w niedzielę, że obecny wzrost napięć grozi „zadaniem nowego ciosu pokojowi na Ukrainie” i bezpieczeństwu w Europie. Podczas spotkania z wiernymi w Watykanie papież ogłosił najbliższą środę dniem modlitwy o pokój.

Ukraina: Rosja chce uniemożliwić wizytę papieża

Rosja bardzo stara się uniemożliwić wizytę papieża na Ukrainie – oświadczył nowo mianowany ambasador Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrij...

zobacz więcej

Zwracając się do wiernych przybyłych na modlitwę Anioł Pański papież powiedział: „Śledzę z zaniepokojeniem wzrost napięć, które grożą zadaniem nowego ciosu pokojowi na Ukrainie i podważają bezpieczeństwo na kontynencie europejskim z jeszcze większymi reperkusjami”.

Apel o modlitwę


– Kieruję żarliwy apel do wszystkich osób dobrej woli o wznoszenie modlitw do Boga Wszechmogącego, by każda akcja i inicjatywa polityczna były na służbie braterstwa ludzkiego, a nie interesów stron – mówił Franciszek.

Zaproponował, by środa 26 stycznia była dniem modlitwy o pokój.

Zobacz także: Papież ochrzcił 16 dzieci w Kaplicy Sykstyńskiej

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej