RAPORT

Wojna na Ukrainie

Gliński o śmierci Barbary Krafftówny

Minister kultury żegna zmarłą aktorkę Barbarę Krafftównę (fot. PAP/Piotr Nowak)
Minister kultury żegna zmarłą aktorkę Barbarę Krafftównę (fot. PAP/Piotr Nowak)

Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci Barbary Krafftówny – napisał na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. O śmierci aktorki poinformował w niedzielę Związek Artystów Scen Polskich.

Nie żyje Barbara Krafftówna. Aktorka znana była m.in. z „Czterech pancernych i psa”

Nie żyje ceniona aktorka teatralna i filmowa Barbara Krafftówna. Była prawdziwą legendą polskiej sceny. Widzowie znają ją m.in. z roli Honoraty w...

zobacz więcej

„Z wielkim smutkiem przyjąłem informację o śmierci Barbary Krafftówny, niezapomnianej Felicji z „Jak być kochaną”, znakomitej aktorki, która mimo trudnych osobistych doświadczeń do końca zachowała pogodę ducha, uśmiech i niepowtarzalny urok” – napisał w niedzielę wicepremier.

„W 2019 r. miałem wielką przyjemność przekazać Pani Barbarze nagrodę ministra za całokształt dokonań artystycznych. Dzisiaj z żalem dziękuję za wszystko. Niech spoczywa w pokoju!” – napisał szef resortu kultury.

ZASP podał w niedzielę, że Barbara Krafftówna „pozostając do ostatnich chwil wśród swoich przyjaciół w Domu Artystów w Skolimowie, odeszła dziś w nocy”. Aktorka miała 93 lata.

Barbara Krafftówna zagrała m.in. Felicję w „Jak być kochaną” Wojciecha Hasa, Honoratę w „Czterech pancernych...” i Leokadię w „Banku nie z tej ziemi”. Była pierwszą na scenie Iwoną Księżniczką Burgunda i gwiazdą Kabaretu Starszych Panów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej