RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kukiz spojrzał Budce głęboko w oczy. „Albo jest nienormalny, albo coś knuje”

Paweł Kukiz odpowiada na przecieki z PO (fot.  PAP/R.Pietruszka, M.Marek)
Paweł Kukiz odpowiada na przecieki z PO (fot. PAP/R.Pietruszka, M.Marek)

Lider Kukiz’15 odpowiada politykom PO, którzy w rozmowie z „Wprost” sugerują, że próbowali go odwieść od pomysłu przyspieszonych wyborów, na które nalegał Paweł Kukiz. „Powiem szczerze: albo Budka jest nienormalny, albo coś knuje i dąży do rozwalenia pomysłu komisji śledczej ds. podsłuchów” – pisze w mediach społecznościowych Kukiz, publikując relację ze spotkania z szefem klubu KO Borysem Budką.

Był hejt i nazywanie „szmatą”. Platforma zupełnie zmieniła zdanie o Kukizie

Paweł Kukiz jest albo kompletnym durniem, który nie rozumie, co się dzieje, albo sprzedajną szmatą – mówił jeszcze kilka miesięcy temu Radosław...

zobacz więcej

W piątek na portalu Wprost ukazał się artykuł, w którym anonimowy polityk KO mówi o rozmowach przedstawicieli jego ugrupowania z Pawłem Kukizem: „Przekonywał nas do przyspieszonych wyborów. Wytłumaczyliśmy mu, że to niemożliwe. Technicznie teraz nie do przeprowadzenia, bo budżet jest już przegłosowany w Sejmie”.

Kulisy rozmowy w gabinecie Budki


„Powiem szczerze: albo Budka jest nienormalny, albo coś knuje i dąży do rozwalenia pomysłu komisji śledczej ds. podsłuchów, bo właśnie wypuścił »info« we »Wprost« – uwaga – że „Kukiz namawiał PO do przyspieszonych wyborów, ale przekonałem go, że to niemożliwe, bo już jest budżet uchwalony” – rozpoczyna lider Kukiz’15. Jak ujawnia, rozmowę w tej sprawie faktycznie odbył z Borysem Budką, na zaproszenie polityka KO, w jego gabinecie.

„Kazał mi patrzeć prosto w oczy, by – jak sam powiedział – wybadać, czy pomysł komisji nie powstał »na zlecenie PiS«”. Przemogłem się i spojrzałem tak głęboko, jak tylko mogłem i oświadczyłem, że Kaczyński o pomyśle dowiedział się dopiero post factum, czyli po ogłoszeniu go przeze mnie w mediach” – relacjonuje Kukiz.

Lidera Kukiz’15 komentuje ironicznie, że jest chyba ostatnim „platformiarzem”, bo w programie ma postulaty, które „powstały lata temu i były na sztandarach PO, ale dziś o nich wszystkich PO zapomniała: JOW, referenda, antykorupcja, sędziowie pokoju”.

Przedterminowe wybory. PO mówi: Nie teraz


Budka miał wątpliwości – opisuje Kukiz – że PiS tych postulatów nie wprowadzi. „Odparłem, że np. ustawę antykorupcyjną już wprowadził i jest nadzieja, że wprowadzi następne” – dodaje. Dalej pojawia się wątek przedterminowych wyborów:

„Odparł, że PiS »niszczy Polskę i należy odsunąć go od władzy«. Odpowiedziałem, że przecież mogliście OD DAWNA próbować odsunąć PiS od władzy, bo do trzech liczyć chyba potraficie i wiecie, że nasze trzy głosy są w stanie doprowadzić do przyspieszonych wyborów, a MIMO TO NIGDY NIE PROPONOWALIŚCIE NAM takiego rozwiązania, co dobitnie świadczy o tym, że NIE CHCECIE PRZYSPIESZONYCH WYBORÓW” – tłumaczy Kukiz.

Szczują na Kukiza, bo nie zagłosował jak PO. O ministerstwie dla Arłukowicza wolą nie pamiętać?

Gdy Bartosz Arłukowicz przestał krytykować Donalda Tuska, opuścił SLD i wstąpił do PO - otrzymał specjalnie dla niego utworzone stanowisko...

zobacz więcej

„Powiedziałem też, że – proszę bardzo – możemy rozpisać przedterminowe wybory, nawet dzisiaj, pod warunkiem, że przedstawicie mi plan na Polskę i ZAGWARANTUJECIE zmianę ordynacji wyborczej, referenda, itd... A Ty na to, że – UWAGA – »teraz to nie, bo budżet jest uchwalony«” – czytamy w relacji ze spotkania z szefem klubu KO.

Kukiz: Jedną prawdę powiedział Budka


W swoim wpisie Paweł Kukiz podkreśla, że zaapelował do Borysa Budki o powstrzymanie „kretyńskich komentarzy” w stylu „Kukiz jest zdrajcą, bo się sprzedał”.

„W ostatnich wypowiedziach dla »Wprost« Borysa Budki prawdą jedynie jest to, że budżet został uchwalony” – konstatuje Kukiz.


Zobacz także: Spot PO pełen wulgaryzmów i języka nienawiści. Kukiz nazwany „k***wą”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej