RAPORT

Wojna na Ukrainie

Przyszedł do sklepu w ubraniu, które wcześniej tam ukradł. Wpadł podczas kolejnej kradzieży

Ponieważ skradziona odzież została zabezpieczona, mężczyźnie zorganizowano ubranie zastępcze (fot. Shutterstock)
Ponieważ skradziona odzież została zabezpieczona, mężczyźnie zorganizowano ubranie zastępcze (fot. Shutterstock)

Mieszkaniec Rzeszowa w przymierzalni sklepu zostawił rzeczy, w których przeszedł, a próbował wyjść w skradzionych. Okazało się, że pozostawiona w przymierzalni garderoba, także nie należy do niego. Ukradł ją kilka dni wcześniej w tym samym sklepie. Ponieważ skradziona odzież została zabezpieczona, zorganizowano mu ubranie zastępcze.

Pijany kierowca auta osobowego uderzył w ciężarówkę. Potem odjechał

W powiecie bełchatowskim (woj. łódzkie), który miał 1,5 promila alkoholu w organizmie kierowca auta osobowego uderzył w ciężarówkę, a potem...

zobacz więcej

W miniony wtorek w jednym ze sklepów w Rzeszowie został ujęty mężczyzna podejrzany o kradzież. Jak ustalono, wziął z półek ubrania, m.in. kurtkę, spodnie dresowe i buty, po czym poszedł do przymierzalni. Tam przebrał się, po czym próbował wyjść ze sklepu. Rzeczy, w które wcześniej był ubrany, zostawił w przymierzalni.

Po minięciu linii kas został ujęty przez pracowników sklepu, a następnie przekazany policjantom. Już w sklepie okazało się, że pozostawiona w przymierzalni garderoba też nie należy do niego. Ukradł ją kilkanaście dni wcześniej w tym samym sklepie.

24-letni mieszkaniec Rzeszowa został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponieważ skradziona odzież została zabezpieczona, zorganizowano mu ubranie zastępcze.

Wartość skradzionych rzeczy wynosiła łącznie 1890 zł. Okazało się również, że 24-latek może mieć na swoim koncie więcej kradzieży. W marcu miał ukraść kosmetyki o wartości ponad 500 zł, a na przełomie czerwca i lipca, w innym sklepie, alkohol o podobnej wartości.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego funkcjonariusze przedstawili 24-latkowi zarzuty kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej