RAPORT

Wojna na Ukrainie

Onet wystawił laurkę Putinowi. Internauci komentują

Internauci nie pozostawili na publikacji Onetu suchej nitki (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)
Internauci nie pozostawili na publikacji Onetu suchej nitki (fot. Mikhail Svetlov/Getty Images)

W czasie, gdy Rosja wywiera coraz większą presję na Ukrainę, a Europa stoi w obliczu kolejnego konfliktu wywołanego imperialistycznymi zapędami Kremla, Onet publikuje artykuł, będący prawdziwą laurką pod adresem Władimira Putina. Z publikacji dowiadujemy się o budzących, zdaniem Onetu, podziw sportowych pasjach prezydenta Rosji. Internauci nie pozostawili na artykule suchej nitki.

„Scenariusz wojenny jest realny, ale…” Ekspert o tym, co rozzuchwaliło Putina

Prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski podkreśla, że Ukraina to rozległe państwo, większe od Francji i mające sporo ponad 40 mln ludności. Ich...

zobacz więcej

W artykule pt. „Władimir Putin jest wielkim pasjonatem sportu. Jeździ konno, gra w hokeja i ma czarne pasy sztuk walki” zaprezentowano sylwetkę rosyjskiego przywódcy w samych superlatywach: sportowiec, który osiągnął mistrzowski poziom, gra w hokeja, a dla córki wspiera budowę hali do „akrobatycznego rock and rolla”.

Więcej na temat kontrowersyjnej publikacji Onetu przeczytasz TUTAJ.

Na artykule Onetu suchej nitki nie pozostawili internauci.

„Media polskojęzyczne Onet pod zarządzaniem awatara Węglarczyka, wystawiają laurkę Putinowi, podczas jednego z największych kryzysów militarnych po II WŚ, spowodowanego właśnie przez tego dyktatora. I jak zdrowo myślący człowiek ma nie być za repolonizacją takich »mediów«?” – napisał na Twitterze youtuber Patryk Sykut.

„To ocieplanie Putina przez Onet na pewno nie ma żadnego związku z tym, że Niemcy reprezentują rosyjskie interesy w UE” – to opinia Samuela Pereiry, redaktora naczelnego portalu tvp.info. „Onet, czemu piszecie rosyjską propagandę akurat w takim momencie? Najpierw otwarcie wspieraliście Białoruś, a teraz zachwycacie się Putinem w przeddzień inwazji.” „Niemiecki Onet wystawia laurkę Putinowi” „Ocieplanie wizerunku Władimira made in Onet”. „Der Onet zaczyna ocieplać wizerunek Putina na polecenie prosto z centrali? Teraz taki artykuł, serio? Chyba jednak nie ma w PL niezależnych mediów.” Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej