RAPORT

Wojna na Ukrainie

Były dyrektor CBA nie żyje. Żaryn odpowiada na insynuacje opozycji

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn (fot.  PAP/Wojciech Olkuśnik)
Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn (fot. PAP/Wojciech Olkuśnik)

Nie do pomyślenia jest granie śmiercią człowieka i wikłanie jej w bieżącą kampanię polityczną – napisał na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Chodzi o dyrektora w CBA, który miał być odpowiedzialny za zakup Pegasusa.

Sienkiewicz o powołaniu komisji śledczej ws. podsłuchów. „Absolutny humbug polityczny”

Czy Sejm powoła komisję śledczą ws. domniemanych podsłuchów? O tym właśnie, jak mówił Borys Budka, miał zamiar porozmawiać z nim Bartłomiej...

zobacz więcej

Żaryn odpowiedział na wpis adwokata Romana Giertycha, który komentując post informujący o śmierci dyrektora napisał na Twitterze: „Czyli jednego świadka mniej. Co za przypadek!”.

„Pan mecenas, czuły na punkcie swojego dobrego imienia, nie ma hamulców, by w związku ze śmiercią drugiej osoby szerzyć insynuacje na potrzeby polityczne” – odpowiedział Żaryn.

W osobnym wpisie ocenił, że „obrzydliwe jest granie śmiercią człowieka i wikłanie jej w bieżącą kampanię polityczną”.

„Śmierć b. Dyrektora z CBA to dla opozycji pretekst do insynuacji i dalszych ataków na rząd. Nie do pomyślenia...” – dodał. Portal tvn24.pl swoją informację o śmierci byłego dyrektora biura techniki operacyjnej CBA podał w sobotę. Dyrektor zmarł w poniedziałek. „Chodzi o kwestie zdrowotne. Nie mamy pełnych informacji, bo rodzina nie chce się komunikować z aktualnym kierownictwem CBA” – powiedział portalowi jeden z funkcjonariuszy CBA, prosząc o zachowanie anonimowości.

CZYTAJ TAKŻE: Komisja ds. Pegasusa. Terlecki: To ucieczka do przodu grupy senatorów

Jak podał portal, zmarły mężczyzna jesienią 2017 roku, gdy miał zostać kupiony system Pegasus, kierował biurem techniki operacyjnej CBA. „Odpowiadał za testy systemu, za jego uruchomienie i następnie przez trzy lata nadzorował to, w jaki sposób był on wykorzystywany w codziennej służbie” – cytuje jednego z rozmówców tvn24.pl. Był na emeryturze z końcem kadencji szefa CBA Ernesta Bejdy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej