RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rzecznik rządu: Artur Soboń przejdzie do Ministerstwa Finansów

Artur Soboń przejdzie do resortu finansów (fot. PAP/Leszek Szymański)
Artur Soboń przejdzie do resortu finansów (fot. PAP/Leszek Szymański)

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że Artur Soboń przejdzie z Ministerstwa Rozwoju i Technologii do Ministerstwa Finansów, aby wesprzeć wdrożenie Polskiego Ładu – poinformował w sobotę rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller informacje o nowej roli Sobonia w rządzie przekazał na Twitterze.

Kryzys energetyczny w Europie. Wiceminister wylicza przyczyny

Francja i Polska są absolutnie sojusznikami w dzisiejszej sytuacji energetycznej, pokazując, że energia atomowa jest czymś pożądanym dla...

zobacz więcej

– Pan premier Mateusz Morawiecki zdecydował, że Artur Soboń, przejdzie z Ministerstwa Rozwoju i Technologii do Ministerstwa Finansów. Wzmocni tam kierownictwo, w celu dalszego wdrażania reformy i zapewnienia jej wdrożenia w najbliższych dniach. W związku z tym w poniedziałek obejmie tę funkcję – powiedział Piotr Müller.

Soboń to obecnie sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii i pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do spraw rozwoju lokalnego.  W latach 2018-2019 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, odpowiedzialnym m.in. za budownictwo oraz Program Operacyjny Polska Wschodnia 2014-2020, w 2019 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej i później w Ministerstwie Aktywów Państwowych, gdzie pełnił funkcję pełnomocnika rządu do spraw transformacji spółek energetycznych i górnictwa węglowego. Jest posłem Prawa i Sprawiedliwości.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej