RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Onet z laurką dla Putina. „Jeździ konno, gra w hokeja i ma czarny pas karate”

Onet zachwycony pozapolitycznym życiem Władimira Putina (fot. Alexei Nikolsky\TASS via Getty Images)
Onet zachwycony pozapolitycznym życiem Władimira Putina (fot. Alexei Nikolsky\TASS via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

W czasie, gdy Rosja wywiera coraz większą presję na Ukrainę, a Europa stoi w obliczu kolejnego konfliktu wywołanego imperialistycznymi zapędami Kremla, Onet publikuje artykuł, będący swoistą laurką pod adresem Władimira Putina. Na należącym do wydawnictwa RASP portalu w sobotę ukazał się tekst o sportowych pasjach rosyjskiego przywódcy. Jego autor nie kryje uznania dla osiągnięć Putina: „Jeździ konno, gra w hokeja i ma czarne pasy sztuk walki”. To jednak nie wszystko.

„Dlaczego Polska nie upora się z historią jak Niemcy?” Wiceminister mówi „dość”

„Niemcy przezwyciężyły swoją historię. Dlaczego Polska nie może?” – brzmi pytanie w tytule opublikowanego przez Onet komentarza amerykańskiego...

zobacz więcej

Więcej o działaniach Rosji przeczytasz m.in. w tym artykule. Na portalu tvp.info pisaliśmy także o zaskakującym stanowisku szefa niemieckiej marynarki wojennej, który stwierdził, że „Putinowi należy się szacunek”.

Głośno o prezydencie Rosji. Jak ocieplić wizerunek?


Nazwisko prezydenta Rosji odmieniane jest przez wszystkie przypadki i od tygodni nie znika z głównych stron mediów. Choć trudno spodziewać się, by Władimir Putin przejmował się tym, co pisze o nim zachodnia prasa, z uśmiechem mógłby spojrzeć na sobotnie wydanie portalu Onet.

W artykule pt. „Władimir Putin jest wielkim pasjonatem sportu. Jeździ konno, gra w hokeja i ma czarne pasy sztuk walki” zaprezentowano sylwetkę rosyjskiego przywódcy w samych superlatywach: sportowiec, który osiągnął mistrzowski poziom, gra w hokeja, a dla córki wspiera budowę hali do „akrobatycznego rock and rolla”.

Pływa, nie pije – czyli Onet o Putinie


Autor tekstu Maciej Frąckiewicz wspomina jednym zdaniem o rosyjsko-ukraińskim konflikcie, by podkreślić: nie tylko polityka zajmuje ważne miejsce w życiu Putina.

„Poranki spędza na ćwiczeniach, po zjedzeniu pierwszego posiłku przez dwie godziny pływa, a po aktywności w wodzie rozpoczyna trening siłowy z ciężarami. Polityk nie ukrywa również niechęci do papierosów oraz alkoholu” – czytamy w tekście-laurce Onetu. Wspominany jest tytuł doktora judo – najwyższy z przyznawanych przez japońskie szkoły walki” czy „nieprzeciętne” umiejętności w innych sportach walki.

„Sprowadzili śmierć, a Onet pisze, że im święta nie wyszły”, „Folksdojcze” – reakcje na bulwersujący tekst

„Pomyślcie. Co trzeba mieć w głowie? Żeby przedstawiać armię, która niszczyła nasz kraj i sprowadziła niewyobrażalne cierpienia i śmierć milionów,...

zobacz więcej

„Co prawda 69-latek skupił się sportowo w swoim życiu na sztukach walki, ale ma też inne zainteresowania. Jest m.in. zapalonym fanem hokeja na lodzie i co jakiś czas bierze udział w meczach pokazowych” – czytamy.

Dobrze, że wspomnieli o strzelectwie


Jakby było mało, Onet kontynuuje: „Poza tym Putin słynie z zamiłowania do jeździectwa konnego, lubi jeździć na nartach i kibicuje piłkarzom Zenita Sankt Petersburg. Prywatnie także nurkuje, interesuje się wędkarstwem, strzelectwem i Formułą 1”.

O odpowiedzialności Putina za śmierć setek ukraińskich żołnierzy, morderstwa polityczne w państwach Europy czy setki przetrzymywanych więźniów – o tym w artykule Onetu nie pada ani jedno słowo.

Zobacz także: „Putin zasługuje na szacunek. Potrzebujemy Rosji”. Szokujące słowa szefa niemieckiej marynarki
teraz odtwarzane
„Putin zasługuje na szacunek. Potrzebujemy Rosji”. Szokujące słowa szefa niemieckiej marynarki

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej