RAPORT

Wojna na Ukrainie

Straż Graniczna: Kilkadziesiąt osób próbowało nielegalnie przekroczyć granice

Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 87 osób – poinformowała w sobotę Straż Graniczna.

Podjechali pod granicę, podawali się za ornitologów

5 osób podjechało pod granicę polsko–białoruską. Strażnikom granicznym tłumaczyli, że są ornitologami. Zostali ukarani mandatami. Chwilę później,...

zobacz więcej

„Wczoraj tj. 21.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 87 osób” – poinformowała w sobotę na Twitterze Straż Graniczna. „W tym miesiącu takich prób było już 810” – dodała.

Jak podała SG, w nocy na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Czeremsze grupa 10 cudzoziemców kilkukrotnie podchodziła pod linię granicy, ale na widok polskich patroli wycofywali się w głąb Białorusi.

Zobacz także: „Powiedzieli, że udają się na kebaba”. Syryjczycy mieli czekać na status uchodźcy

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej