RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wyszedł ze szpitala psychiatrycznego i zamordował matkę. „Nakłaniały go głosy demonów”

Kamil K. przyznał się do potwornej zbrodni (fot. KPP w Kętrzynie)
Kamil K. przyznał się do potwornej zbrodni (fot. KPP w Kętrzynie)

Makabryczne kulisy zbrodni w Kętrzynie. W jednym z mieszkań doszło tam do morderstwa. Podejrzany jest synem ofiary. Z ustaleń śledczych wynika, że Kamil K. zabił własną matkę i znieważył jej zwłoki – zadał kilkadziesiąt ciosów tępym narzędziem i nożem. Chciał zamordować też innych członków rodziny – opisuje „Super Express”. Sąsiadka relacjonuje sprawę innego zabójstwa w tym samym domu sprzed 14 lat.

Znaleziono zwłoki zaginionego czterolatka. Został uprowadzony przez opiekuna

W Holandii odnaleziono zwłoki czteroletniego belgijskiego chłopca, który zaginął w ubiegłym tygodniu. Dean Verberckmoes został uprowadzony przez...

zobacz więcej

Do zbrodni doszło 17 stycznia w jednym z mieszkań przy ul. Sikorskiego w Kętrzynie. Według ustaleń śledczych Kamil K. zabił Annę K., zadając jej kilkadziesiąt ciosów twardym, tępokrawędzistym narzędziem oraz nożem w głowę i inne części ciała. Następnie, w ciągu kolejnych dwóch dni, Kamil K. miał także znieważyć zwłoki matki.

Był podejrzany o zabójstwo sprzed 14 lat


Z relacji „SE” wynika, że mężczyzna dokonał egzekucji na własnej matce – rzucił się na 61-latkę z siekierą, uderzając narzędziem w głowę kobiety.

Był pierwszym podejrzanym. W jego aktach jest sprawa zabójstwa sprzed 14 lat, gdy zginęła babcia mężczyzny. O tamtych wydarzeniach tak opowiada gazecie sąsiadka rodziny: „Było słychać krzyki. Pobiegłam tam. Otworzyłam drzwi sąsiadów i zobaczyłam, jak Kamil pogrzebaczem okłada po głowie matkę i ciotkę, a na podłodze leży babcia. Krzyczał, że głosy demonów kazały mu wymordować rodzinę. Miał przerażający wzrok. Oczy, których nigdy nie zapomnę”.

Miał już nie zagrażać społeczeństwu


Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny potwierdza, że Kamil K. był podejrzany o zabójstwo z 2007 roku. Stwierdzono wtedy u niego niepoczytalność i osadzono w szpitalu psychiatrycznym. W kwietniu 2020 roku, na podstawie opinii biegłych psychiatrów, którzy stwierdzili, że nie zagraża już bezpieczeństwu pod warunkiem systematycznego leczenia, Sąd Okręgowy w Sieradzu uchylił internację – wyjaśnił rzecznik prokuratury.

„Obcięli mu ręce przy nadgarstkach”. Pięcioro Polaków przed sądem

Pięcioro Polaków stanęło przed sądem w Wielkiej Brytanii w związku z morderstwem 39-letniego Tomasza D. Ciało mężczyzny znaleziono w kwietniu 2021...

zobacz więcej

Miejscowi unikali jednak mężczyzny. „Wszyscy się go bali” – przyznaje sąsiadka.

Ofiar mogło być więcej


Kilka godzin po odnalezieniu zwłok policja wpadła na trop Kamila K. „Zmierzał do mieszkania cioci. Chciał zabić również ją” – dodaje „SE”.

Wobec podejrzanego Sąd Rejonowy w Kętrzynie zastosował tymczasowy areszt. Kamil K. przyznał się do dokonania zarzucanych mu czynów; grozi mu dożywocie.

Zobacz także: „Mówili na nią szamanka”, od roku mieszkała ze zwłokami matki. Makabra na Mazowszu

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej