RAPORT

Wojna na Ukrainie

Horror w nowojorskim Harlemie. Nie żyje policjant, drugi ciężko ranny

Z tej broni zastrzelono policjanta (fot. PAP/EPA/CAITLIN OCHS; Twitter/NYPD NEWS)
Z tej broni zastrzelono policjanta (fot. PAP/EPA/CAITLIN OCHS; Twitter/NYPD NEWS)

W strzelaninie w nowojorskim Harlemie zginął w piątek wieczorem czasu miejscowego funkcjonariusz policji. Drugi został ranny; w stanie krytycznym przewieziono go do szpitala.

Policjant uratował ofiarę nożownika. Użył paczki po chipsach i taśmy [WIDEO]

Policja z Nowego Jorku opublikowała nagranie ukazujące funkcjonariusza, który ratuje mężczyznę dźgniętego nożem na ulicy. Podczas udzielania pomocy...

zobacz więcej

Według organów ścigania, na które powołuje się agencja AP, strzelanina miała miejsce ok. godziny 18 czasu lokalnego. Funkcjonariusze przybyli na wezwanie w sprawie zakłócenia porządku. Zaalarmowała ich matka, która nie mogła poradzić sobie z synem.

Wtedy padły strzały


„Trzech policjantów rozmawiało z kobietą w przedpokoju, a kiedy następnie dwóch przeszło do pokoju w głębi mieszkania, gdzie znajdował się syn, rozległy się strzały” – podała AP. Jak dodała agencja, powołując się na anonimowe źródło, podejrzany został zabity.

Zgodnie z doniesieniami Nowojorskiego Departamentu Policji (NYPD), wcześniej w tym tygodniu w strzelaninach rannych zostało czterech policjantów, z których jeden zmarł.

Zabity policjant miał 22 lata


– Dziś wieczorem został zabity 22-letni syn, mąż, funkcjonariusz i przyjaciel, ponieważ zrobił to, o co go poprosiliśmy – powiedziała komisarz nowojorskiej policji Keechant Sewell. Nowojorska policja udostępniła zdjęcia broni użytej przez napastnika. To Glock 45 z rozbudowanym na 40 naboi magazynkiem, skradziony w 2017 r. w Baltimore.

Kolejna tragiczna śmierć w Nowym Jorku


Cytowany przez „New York Times” rzecznik burmistrza Erica Adamsa poinformował, że przed piątkową strzelaniną brał on udział w czuwaniu po śmierci 11-miesięcznej dziewczynki. Zginęła ona w środę wieczorem od zabłąkanej kuli. Później burmistrz pojechał do szpitala, gdzie przewieziono rannych funkcjonariuszy. Adams, będący niegdyś także policjantem, zobowiązywał się do poprawy stanu bezpieczeństwa w mieście. Jak deklaruje, to jedno z jego największych wyzwań na stanowisku burmistrza Nowego Jorku.

Zobacz także: Dlaczego Niemcy nie chcą sprzedawać broni Ukrainie? „Żeby nie zabijać Rosjan”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej