RAPORT

Wojna na Ukrainie

Niebezpieczna noc. Ostrzeżenia meteo dla wielu regionów kraju

Intensywne opady śniegu nawiedzą w nocy m.in. Dolny Śląsk (fot. Shutterstock)
Intensywne opady śniegu nawiedzą w nocy m.in. Dolny Śląsk (fot. Shutterstock)

Przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi, oblodzeniem i intensywnymi opadami śniegu ostrzega IMGW. Wydano także ostrzeżenie hydrologiczne przed wzrostem poziomów wody, miejscami powyżej alarmowych m.in. na całym Wybrzeżu.

Prognoza na piątek. Pogoda da się mocno we znaki, wraca „dwucyfrowy mróz”

Wichura, śnieżyce i mróz – tak zapowiada się pogoda na piątek 21 stycznia. Niewiele zmieni się względem czwartku, choć temperatura spadnie jeszcze...

zobacz więcej

W województwach warmińsko-mazurskim i podlaskim od nocy z piątku na sobotę obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia przed zawiejami i zamieciami śnieżnymi . Jest ono ważne do godziny 6, a w przypadku powiatów wysuniętych najbardziej na północ do 9 rano.

W południowych powiatach województw małopolskiego i podkarpackiego także prognozowane są zawieje i zamiecie śnieżne. Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje w sobotę od godziny 9 rano do 19.

Z kolei w południowych powiatach województw dolnośląskiego i opolskiego wydano alert pierwszego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. Obowiązuje on do 8 rano.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem obowiązuje od północy do 10 rano w całym województwie lubuskim i zachodniej części wielkopolskiego, a w zachodniopomorskim i północnych powiatach pomorskiego od 20 w piątek do 6 rano w sobotę.

Na całym wybrzeżu Bałtyku do godziny 16 w sobotę, obowiązuje alert hydrologiczny drugiego stopnia.

„W związku z prognozowanym silnym, sztormowym wiatrem z kierunku północno-zachodniego na całym Wybrzeżu poziomy wody będą się wahać powyżej stanów ostrzegawczych, miejscami powyżej alarmowych z tendencją spadkową” – poinformował IMGW.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO


Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia wydano też dla Zalewu Wiślanego i okolic Elbląga.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej