RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zmiany w resorcie zdrowia. Odchodzi wiceminister

Sławomir Gadomski (fot. arch.PAP/Grzegorz Michałowski)
Sławomir Gadomski (fot. arch.PAP/Grzegorz Michałowski)

Minister zdrowia Adam Niedzielski podziękował wiceministrowi Sławomirowi Gadomskiemu za dotychczasową pracę. Szef resortu zdrowia poinformował, że jego podwładny z dniem 31 stycznia kończy pracę.

„Serdeczne podziękowania za ponad 3 lata pracy na rzecz Ministerstwa Zdrowia dla ministra Sławomira Gadomskiego. Z 31 stycznia kończy swoją misję, pozostawiając istotne efekty swojej pracy, choćby Krajową Sieć Onkologiczną. Nadal jednak będziemy współpracować na rzecz polskiej ochrony zdrowia” – napisał Niedzielski w piątek na Twitterze.

Skrócona kwarantanna, obowiązkowe badania. Rząd wprowadza nowe zasady walki z COVID-19

Kwarantanna zostanie skrócona z 10 do siedmiu dni – zdecydował rząd. Zmienią się też zasady dotyczące testowania na koronawirusa w aptekach; będą...

zobacz więcej

Kim jest Sławomir Gadomski?


Gadomski ma wykształcenie wyższe z zakresu finansów i bankowości oraz matematyki finansowej. Ma 10–letnie doświadczenie w audycie wewnętrznym w sektorze finansowym, głównie w zakładach ubezpieczeń, w tym ponad 4 lata jako zarządzający zespołami audytowymi. W latach 2016–2018 jako zastępca dyrektora, kierował pionem zarządzania i finansów w największym instytucie badawczym w Polsce – Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej–Curie w Warszawie, gdzie odpowiadał przede wszystkim za skuteczną restrukturyzację finansową.

Od czerwca 2018 r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Nadzorował i koordynował wszystkie działania resortu w zakresie kompleksowej reformy polskiej onkologii.

Do jego zadań w ministerstwie należało także m.in. inicjowanie, koordynowanie i nadzorowanie zadań wykonywaniach przez: Departament Budżetu i Finansów, Departament Nadzoru i Kontroli oraz Departament Oceny Inwestycji. Nadzoruje też wszystkie inwestycje MZ oraz podległe resortowi instytuty.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej