RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nie żyje Louie Anderson. Aktor użyczył głosu Ludwiczkowi

Nie żyje komik Louie Anderson (fot. Gabe Ginsberg/WireImage/Getty)
Nie żyje komik Louie Anderson (fot. Gabe Ginsberg/WireImage/Getty)

Nie żyje aktor filmowy i telewizyjny Louie Anderson. Jest znany m.in. z „Księcia w Nowym Jorku” i serialu „Baskets”. Miał 68 lat.

Miłogost Reczek nie żyje. Jeden z najsłynniejszych głosów w Polsce

Nie żyje aktor filmowy i teatralny Miłogost Reczek. Jeden z najsłynniejszych głosów w Polsce przed śmiercią zmagał się z ciężką chorobą. Zmarł we...

zobacz więcej

Aktor na początku tego tygodnia trafił do szpitala w celu terapii chłoniaka.

Louie Anderson na wielkim ekranie zadebiutował w „Żywym srebrze”. Potem była rola w komedii „Książę w Nowym Jorku”. W popularnym serialu animowanym „Świat według Ludwiczka” użyczał głosu Ludwikowi i Andy'emu. Serial powstał w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku na kanwie opowiadań i prawdziwych historii z życia komika. Produkcja zgarnęła trzy nagrody Humanitas oraz dwie Emmy. Emmy otrzymał także za rolę w „Baskets”. W 2020 roku wrócił do roli Maurice'a w „Księciu w Nowym Jorku 2”.

Artysta wychowywał się w wielodzietnej rodzinie. Zanim trafił do Hollywood pracował z trudną młodzieżą. Był także stand-uperem. Jego ostatni występ pochodzi z 2018 roku – „Louie Anderson: Big Underwear”. Anderson zmarł 21 stycznia 2022 roku w Los Angeles w wieku 68 lat.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej