RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Szpital dostanie karetkę, którą przewożono nielegalnych migrantów

Karetka nieodpłatnie zostanie przekazana na potrzeby Szpitala w Olecku (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Karetka nieodpłatnie zostanie przekazana na potrzeby Szpitala w Olecku (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach przekazała szpitalowi w Olecku (woj. warmińsko-mazurskie) karetkę, którą zabezpieczono w toku śledztwa dotyczącego nielegalnego przekraczania granicy Polski z Białorusią – poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

„Licytujcie i ratujcie Andzię”. Lotnicy apelują o pomoc dla ciężko chorej dziewczynki

Dowódca 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego wraz z Dowódcą 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego wystawili na licytację voucher na zwiedzanie dęblińskiej bazy i...

zobacz więcej

Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Suwałkach. W listopadzie 2021 roku w powiecie oleckim zatrzymano karetkę pogotowia, którą dwóch Polaków przebranych w skafandry antycovidowe przewoziło osiemnastu obywateli Iraku. „Cudzoziemcy wcześniej nielegalnie przedostali się na terytorium Polski” – zaznaczyła PK.

„Karetka wzbudziła podejrzenia funkcjonariuszy policji z Olecka, więc zatrzymali ją do kontroli. Ustalono, że karetka należała do trzeciego Polaka, który jadąc innym pojazdem pilotował jej przejazd” – przekazała PK. Prokuratorzy wskazali, że wszyscy trzej mężczyźni, pochodzący z centralnej Polski i niezwiązani ze służbą zdrowia, zostali zatrzymani. W prokuraturze usłyszeli zarzuty, a następnie decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Organizatorom nielegalnego przerzutu migrantów grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

Nieodpłatne przekazanie zatrzymanej karetki


„Po zweryfikowaniu kwestii właścicielskich, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Suwałkach wydał postanowienie o nieodpłatnym przekazaniu zatrzymanej karetki na potrzeby Szpitala w Olecku. Decyzja taka była możliwa dzięki obowiązującym od 31 marca 2020 r. znowelizowanym przepisom Kodeksu postępowania karnego” – dodała PK.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej