RAPORT

Wojna na Ukrainie

Adam Giza z TVP „Medycznym Dziennikarzem Roku 2021”

Prezenter TVP2 i TVP Info – Adam Giza drugi rok z rzędu został laureatem bardzo prestiżowego tytułu przyznanego przez „Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia”. Okazał się najlepszy w kategorii „dziennikarz telewizyjny”. Adam Giza na antenach Telewizji Polskiej prowadzi liczne audycje o tematyce zdrowotnej. Komentując wyróżnienie podkreślił, że TVP chcąc odpowiadać na zapotrzebowanie odbiorców przygotowuje programy nie tylko o Covid-19 ale także o wielu innych chorobach kardiologicznych czy onkologicznych.

Dziennikarz TVP Info z prestiżową nagrodą. „Widz zasługuje na rzetelne informacje”

Dziennikarz TVP Info Adam Giza otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie „Medyczny Dziennikarz roku 2020”. Prestiżowe wyróżnienie przyznało...

zobacz więcej

Adam Giza powiedział, że bardzo cieszy się z wyróżnienia i podkreślił, że to zasługa całego zespołu obu anten. – To pokazuje, że rzetelna informacja jest w cenie – wskazał i dodał, że dzięki temu, że w TVP propagowane są treści prozdrowotne można z czystym sumieniem powiedzieć, że robimy wszystko, aby pacjent – widz był przygotowany na walkę z chorobą i aby wiedział, jak zadbać o siebie i unikać kłopotów zdrowotnych. Podkreślił, że telewizja publiczna, chcąc odpowiadać na zapotrzebowanie odbiorców, przygotowuje programy nie tylko o COVID-19, ale także innych chorobach od kardiologicznych po onkologiczne. Podziękował także lekarzom, którzy współpracują przy realizacji audycji. – To nazwiska najgłośniejsze w polskiej medycynie. Wiemy, że na każdego profesora możemy liczyć, a ich wiedza to bezcenny skarb i dla nas dziennikarzy inspiracja – mówił Adam Giza.

Od wybuchu pandemii COVID19, redaktor Adam Giza na antenie TVP Info prowadził program „Koronawirus Poradnik”, który był jednym z najliczniej oglądanych formatów, w historii polskich kanałów informacyjnych. Średnia oglądalność odcinków, w pierwszej fazie pandemii sięgała 1,5 mln widzów.

Po wprowadzeniu „Narodowego Programu Szczepień” Adam Giza zaczął prowadzić codzienny program informacyjny „Koronawirus Szczepionka”. Audycja emitowana codziennie od 16.35 na antenie TVP Info odpowiada na wszystkie pytania widzów, dotyczące realizacji programu wakcynologii w Polsce i na świecie.

Równolegle na antenie TVP Polonia, redaktor Giza prowadził w pierwszej części roku 2021 program „Alert COVID”, który informował Polonię, o przebiegu pandemii.

Bez wątpienia wpływ na werdykt kapituły przyznającej tytuł „Medycznego Dziennikarza Roku” miał emitowany na antenie TVP2 program „Zacznij od zdrowia”. Magazyn medyczny, realizowany w zaawansowanej technologii VXR, informował widzów Dwójki o profilaktyce prozdrowotnej, o tym, jak uniknąć popularnych chorób, oraz o tym, jak żyć aktywnie i nie mieć problemów zdrowotnych.

Adam Giza jest także stałym współpracownikiem „Pytania na śniadanie”, gdzie często omawia tematy związane ze zdrowiem. Poza programami medycznym prowadzi poranny format TVP Info „Wstaje dzień” oraz wieczorny magazyn społeczny „O tym się mówi”.

W przeszłości prowadził program „Dzień dobry, Polsko!” na antenie Jedynki. Jak sam przyznaje, jako bardzo młody człowiek marzył o tym, aby zostać lekarzem. Ostatecznie wybrał jednak dziennikarstwo.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej