RAPORT

Wojna na Ukrainie

Keczup i brown sauce od Windsorów. Brytyjscy royalsi poszerzają ofertę

Rodzina królewska wypuszcza na rynek własnej marki keczup i brown sauce (fot  Chris Jackson/Getty Images)
Rodzina królewska wypuszcza na rynek własnej marki keczup i brown sauce (fot Chris Jackson/Getty Images)

Do tej pory brytyjscy royalsi próbowali podbić swoimi produktami rynek alkoholi, oferując poddanym własne piwa, wina i gin. Teraz kierują ofertę w stronę miłośników fast foodów i dań z grilla. Rodzina królewska wypuszcza na rynek własnej marki keczup i brown sauce (brązowy sos), który serwuje się zwykle do dań mięsnych, szczególnie wołowiny. Oba produkty będą wytwarzane w Sandringham, ukochanej wiejskiej rezydencji królowej Elżbiety II.

Kto był najpracowitszym członkiem brytyjskiej rodziny królewskiej w 2021 roku?

Choć najwięcej mówiło się o tym, czym zajmują się książęta William i Harry oraz ich żony, to żadna z tych osób nie była w minionym roku tak...

zobacz więcej

Co jakiś czas rodzina królewska zaskakuje swoich poddanych nowymi produktami, ale dotąd były to napoje alkoholowe. Royalsi sprzedają już wina i gin, a rok temu należąca do królowej Elżbiety II marka Sandringham Estate rozpoczęła produkcję dwóch rodzajów piwa: Norfolk Sandringham Best Bitter i Sandringham Golden IPA. Tym razem firma monarchini postanowiła wzbogacić swoją ofertę o dwa rodzaje sosów.

Jak donosi „The Sun”, Brytyjczycy będą mieli wkrótce okazję skosztować keczupu i brązowego sosu. Będą one również produkowane w Sandringham, posiadłości będącej jedną z dwóch prywatnych rezydencji używanych przez królową. To właśnie w Sandringham rodzina królewska gromadzi się, aby świętować Boże Narodzenie. Dochód z działalności marki Sandringham Estate jest jednym z wielu źródeł finansowania królowej Elżbiety II.

Jak zapewnia producent, smakosze mogą spodziewać się produktów najwyższej jakości. Sygnowany przez królową keczup będzie oprócz pomidorów zawierał daktyle, sok jabłkowy i aromatyczne przyprawy. Z kolei brown sauce, poza typowymi składnikami, czyli octem balsamicznym, koncentratem pomidorowym, czarnym pieprzem i pieprzem cayenne będzie wzbogacony wieloma przyprawami.

Gwarantowana przez królewską markę wysoka jakość przełoży się też na cenę. Za butelkę o pojemności 295 gramów będzie trzeba zapłacić prawie siedem funtów. To dość dużo, zważywszy na fakt, że dwa razy większą butelkę ketchupu czy brązowego sosu innych producentów można kupić za niecałe trzy funty. Oba sosy mają być dostępne w internetowym sklepie Sandringham Estate.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej