RAPORT

Wojna na Ukrainie

Antyszczepionkowa rewolta. Tłum rzuca w policjantów i lekarzy kamieniami

Protesty antyszczepionkowców (fot. Forum/Reuters/MIKE SEGAR)
Protesty antyszczepionkowców (fot. Forum/Reuters/MIKE SEGAR)

W trwających od czwartku zamieszkach antyszczepionkowców na terytorium Gwadelupy, francuskiego terytorium zamorskiego, postrzelony został żandarm w mieście Pointe-a-Pitre. Jak podaje agencja AFP, policja aresztowała sześć osób.

Brutalność holenderskiej policji „to tortury”. Jest skarga na sprawozdawcę ONZ

Specjalny sprawozdawca ONZ ds. tortur Nils Melzer odpiera zarzuty holenderskiej policji, którą oskarżył o brutalne tłumienie demonstracji i...

zobacz więcej

Kierownictwo organizacji przeciwnych szczepieniom na COVID-19 wezwało wszystkich mieszkańców Gwadelupy do przyłączenia się do protestów i gromadzenia się wszędzie tam, gdzie to możliwe – na ulicach i przed firmami.

Antyszczepionkowcy wznieśli barykady przy supermarketach i przed niektórymi stacjami benzynowymi. Protestujący atakują policjantów i lekarzy, obrzucając ich kamieniami. W Centrum Medycznym Basse-Terre „około 40 osób próbowało wejść do budynku administracyjnego” – poinformowała AFP dyrektor szpitala Christine Wilhem.

Według policji, demonstranci zostali „odparci na kilka kilometrów”, ale wznieśli nowe barykady i zablokowali główne drogi. Nad wyspą latają policyjne helikoptery.

Zobacz także: Przeciwnicy paszportów sanitarnych starli się z policją


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej