RAPORT

Wojna na Ukrainie

Sąd oddalił powództwo sędziego Żurka przeciwko TVP

Sąd Apelacyjny w Warszawie oddalił powództwo sędziego Waldemara Żurka przeciwko redaktorowi naczelnemu „Wiadomości” TVP. Sędzia domagał się publikacji sprostowania ws. materiału z października 2020 r., w którym dziennikarze ujawnili zeznania świadka na temat nieprawidłowości w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie – wskazuje szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski.

Sąd Apelacyjny podtrzymał tym samym orzeczenie, które 5 sierpnia 2021 r. zapadło w niższej instancji. Prawonocny wyrok został wydany 13 stycznia 2022 r., oddalający apelację.

Sędzia Żurek musi jeszcze zapłacić


Dodatkowo sędzia Waldemar Żurek musi zwrócić koszty postępowania – czytamy w opublikowanym na Twitterze orzeczeniu. W materiale „Wiadomości”, który był przedmiotem sporu, dziennikarze cytowali zeznania świadka, który wskazywał na związki sędziego Żurka z nieprawdłowościami w krakowskim sądzie apelacyjnym. Miały mieć tam miejsce wątpliwe towarzysko-biznesowe powiązania. Działający w Stowarzyszeniu Sędziów Themis krakowski sędzia jest jedną z twarzy protestów przeciwko reformie sądownictwa.

Zobacz także: Afera w krakowskim sądzie. Szokujące zeznania ws. szefowej „Themis”
teraz odtwarzane
Sprawa sędzi Morawiec. „Wiadomości” ujawniają szokujące zeznania świadków

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej