RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Obcięli mu ręce przy nadgarstkach”. Pięcioro Polaków przed sądem

Tomasz D. miał 39 lat (fot. Cleveland Police)
Tomasz D. miał 39 lat (fot. Cleveland Police)

Pięcioro Polaków stanęło przed sądem w Wielkiej Brytanii w związku z morderstwem 39-letniego Tomasza D. Ciało mężczyzny znaleziono w kwietniu 2021 r. w lesie na obrzeżach Middlesbrough. Oskarżeni w sprawie są czterej mężczyźni i jedna kobieta, rodacy ofiary.

Śmierć Polaka na Wyspach. Setki Brytyjczyków żegnały go jak bohatera [WIDEO]

Tłum medyków i mieszkańców brytyjskiego Dorset żegnał zmarłego Polaka. Krzysztof Gogolewski od 12 lat pracował w tamtejszym szpitalu; zmarł w wieku...

zobacz więcej

Do zbrodni doszło wiosną ubiegłego roku. Zdaniem śledczych Tomasz D. zginął nawet kilka tygodni przed znalezieniem jego ciała przez dwóch okolicznych mieszkańców.

Zostawił dziecko i partnerkę


Polak mieszkał na Wyspach od 20 lat. Na krótko przed śmiercią przeprowadził się ze swoją partnerką i ich małym dzieckiem z Darlington do Middlesbrough.

Wstępna rozprawa miała miejsce w maju ubiegłego roku – wówczas przed sądem stanęło sześcioro Polaków. Pięcioro z nich nadal jest oskarżonych, a ich proces ruszył w piątek w sądzie w Middlesbrough.

Oskarżeni to: Zbigniew P. (41 lat), Rafał C. (37 lat), Adam C. (45 lat), Tomasz R. (37 lat) i Monika S. (37 lat).

Szokujące szczegóły zbrodni


Kulisy zbrodni były szokujące: ciało Polaka znaleziono z „rękami odciętymi przy nadgarstkach” – opisywały lokalne media. Policja wskazywała, że nie wyglądało to na przypadkową ofiarę, a morderstwo mogło być zaplanowane. W czasie procesu usłyszeliśmy, że dwóch miejscowych nastolatków zauważyło coś wystającego z ziemi – okazało się, że są to palce u stóp zmarłego zamordowanego mężczyzny.

Zobacz także: Młoda Polka zamordowana na Wyspach. „Była jak promyk słońca”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej