RAPORT

Wojna na Ukrainie

Pijany mężczyzna chciał wysadzić blok. Był poszukiwany do odbycia kary więzienia

Funkcjonariusze ewakuowali mieszkańców bloku (fot. Policja)
Funkcjonariusze ewakuowali mieszkańców bloku (fot. Policja)

W jednym z bloków w Sulęcinie (Lubuskie) pijany mężczyzna odkręcił gaz, grożąc wysadzeniem budynku. Po ewakuacji wszystkich mieszkań 36-latek został obezwładniony i zatrzymany przez policjantów. Okazało się, że był poszukiwany do odbycia kary więzienia.

Włamał się do restauracji i zranił ochroniarza ostrym narzędziem

Zatrzymano 37–latka, który włamał się do jednej z wolskich restauracji. Gdy uciekał z łupem zranił ochroniarza. Został aresztowany na trzy miesiące...

zobacz więcej

Mężczyzna ma do odbycia karę czterech miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo z art. 207 Kodeksu karnego, czyli znęcanie się. 36-latek nie usłyszał jeszcze zarzutów związanych z jego ostatnim zachowaniem – poinformowała Klaudia Biernacka z Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

– Będzie to możliwie po wykonaniu wszystkich czynności związanych ze zdarzeniem, w tym między innymi po dokładnym przesłuchaniu świadków – wyjaśniła Biernacka.

„Pijany brat awanturuję się”


Do tej niebezpiecznej sytuacji doszło 16 stycznia w nocy. Na policję zadzwoniła przerażona mieszkanka bloku przy ul. Kościuszki w Sulęcinie, informując, że jej pijany brat się awanturuje, niszczy wyposażenie oraz grozi odkręceniem zaworu butli gazowej.

Zobacz także: Oblany kwasem mężczyzna stracił wzrok. Policja prosi o pomoc w ujęciu sprawcy

Chciał udusić matkę, potem wydłubał jej oczy. Areszt dla 45-latka

Trzymiesięczny areszt zastosował sąd wobec 45–latka z Kraśnika (Lubelskie) podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej matki i spowodowanie u niej...

zobacz więcej

Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Gdy mundurowi byli pod drzwiami mieszkania, usłyszeli dźwięk i zapach ulatniającego się z butli gazu. Funkcjonariusze ewakuowali blok, w którym mieszkają głównie starsze i schorowane osoby.

Przybyli na miejsce strażacy na prośbę policjantów wyważyli drzwi mieszkania, a przed jego oknami rozstawili skokochron.

Z pięściami na policjantów


– Wewnątrz było ciemno, a poniszczone meble i rozbite szkła utrudniały dotarcie do 36-latka, który znajdował się w kuchni. Gdy policjanci chcieli go zatrzymać, ten ruszył w ich kierunku z pięściami. Został jednak szybko obezwładniony i zakuty w kajdanki – zrelacjonowała Biernacka. Dodała, że po zabezpieczeniu przez strażaków butli gazowej i przewietrzeniu budynku mieszkańcy mogli wrócić do domów, a kompletnie pijany 36-latek trafił do policyjnej celi.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej