RAPORT

Pogarda

Premier złożył życzenia babciom i dziadkom [WIDEO]

Mateusz Morawiecki Premier apelował, by ten dzień był „naszym wspólnym świętem przez 365 dni w roku” (fot. Forum/Zuma Press/Attila Husejnow)
Mateusz Morawiecki Premier apelował, by ten dzień był „naszym wspólnym świętem przez 365 dni w roku” (fot. Forum/Zuma Press/Attila Husejnow)

Najnowsze

Popularne

Premier Mateusz Morawiecki złożył życzenia seniorom z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Premier życzył im „nieustannej pogody ducha, zdrowia i żeby nigdy nie zabrakło obok pomocnej dłoni oraz wsparcia kochającej rodziny i wnuków”. Apelował, by ten dzień był „naszym wspólnym świętem przez 365 dni w roku”.

Gratulacje od premiera. „Żyjemy w epoce Roberta Lewandowskiego”

Premier Mateusz Morawiecki pogratulował Robertowi Lewandowskiemu, który wygrał plebiscyt FIFA na Piłkarza Roku. „Wielkie gratulacje! Nikt chyba...

zobacz więcej

Dzień Babci przypada 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia. Z tej okazji premier zamieścił w piątek na Facebooku wpis z życzeniami i krótkie nagranie.

„Kochani Seniorzy! Z okazji Waszego święta chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia nieustannej pogody ducha, zdrowia i żeby nigdy nie zabrakło obok Was pomocnej dłoni oraz wsparcia kochającej rodziny i wnuków. Niech ten dzień będzie naszym wspólnym świętem przez 365 dni w roku!” – napisał premier.

Premier złożył życzenia


W nagraniu szef rządu podkreślił, że święta babć i dziadków to zarazem święta całych rodzin.– Bo przecież jest tak, że my – dzieci i wnukowie – każdego dnia doświadczamy troski ze strony babci, opieki ze strony dziadka, a nie zawsze umiemy docenić ten wysiłek. Młodsze pokolenia, często zabiegane, wierzą, że mają życie w swoich rękach. Zdarza się, że zapominają, że idą po ścieżkach, które przygotowały dla nas starsze pokolenia. Możemy być dumni z Polski, bo tak wiele pracy w jej budowę włożyli właśnie nasi dziadkowie i nasze babcie – powiedział Morawiecki.

Prezydent podsumował 2021. „To, co nas łączy, jest mocniejsze niż to, co dzieli” [WIDEO]

Prezydent Andrzej Duda w filmie opublikowanym w mediach społecznościowych podsumował najważniejsze wydarzenia 2021 roku. Wskazał przede wszystkim,...

zobacz więcej

Jak podkreślił, „mamy dług wobec starszych pokoleń, dług, którego nigdy nie spłacimy, a jednak musimy się starać o to każdego dnia, nie tylko od święta”. – Wystarczy niewiele: dobre słowo, telefon, pomoc w zakupach, zwykłe podziękowanie – zaznaczył szef rządu.

„Państwo dołoży wszelkich starań”


Życzył babciom i dziadkom, by nigdy nie zabrakło im tego w życiu, by zawsze mogli się cieszyć miłością i szacunkiem najbliższych. – A jako premier Rzeczypospolitej zapewniam, że polskie państwo dołoży wszelkich starań, by sytuacja materialna babć i dziadków była z roku na rok coraz lepsza, tak jak to się dzieje w ostatnich latach – podkreślił. Dodał, że wiele z nich poświęciło całe życie dla swoich dzieci i wnuków. Jak ocenił, teraz jest czas by dzieci i wnukowie sprawili, by to poświecenie przyniosło jak najwięcej radości dla babć i dziadków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej