RAPORT

Pogarda

Konferencja KPRM ws. COVID-19 i systemu podatkowego [TRANSMISJA]

Konferencja ministra zdrowia - nowe infromacje z rządu (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Konferencja ministra zdrowia - nowe infromacje z rządu (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Najnowsze

Popularne

W piątek około godziny 12:15 w KPRM odbędzie się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, która będzie dotyczyła działań przeciwepidemicznych. Dziś potwierdzono rekordową ilość nowych zakażeń koronawirusem od początku epidemii w Polsce. Transmisję konferencji będzie można śledzić na portalu tvp.info.

Konferencja Adama Niedzielskiego. TransmisjaRekord zakażeń koronawirusem od początku pandemii w Polsce

36 665 zakażeń koronawirusem potwierdzono ostatniej doby w Polsce – poinformował w Radiu Plus wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Zgonów...

zobacz więcej

W piątek padł rekord nowych zakażeń koronawirusem. – W Polsce minionej doby potwierdzono 36 665 zakażeń koronawirusem, 248 zgonów i 1390 przypadków omikronu - poinformował w Radiu Plus wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Jak dodał, z prognoz MZ wynika, że następne dni „także będą z bardzo wysokimi wynikami”. – To oczywiście bardzo nas niepokoi, bo będzie się to przekładało na liczbę hospitalizowanych osób – podkreślił. – Na tę chwilę obserwujemy jeszcze jednak spadek zajętych łóżek - dziś to ponad 13,5 tys. łóżek zajętych przez pacjentów z covidem – zauważył, dodając, że następne dni to będzie odwrócenie trendu.

Skrócenie kwarantanny?


– Dzisiaj jest konferencja ministra zdrowia, myślę, że wiele ciekawych wątków zostanie poruszonych i że wiele decyzji państwo usłyszycie, nie chcę tego uprzedzać – mówił wiceminister.

Dopytywany, czy szef MZ poruszy również kwestię skrócenia czasu trwania kwarantanny, Kraska potwierdził. – Czyli nie zdradzi pan, o ile zostanie skrócona, ale zostanie skrócona? – dopytywał prowadzący rozmowę dziennikarz, po czym wiceminister przytaknął.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej