RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wziął od państwa 1,5 mln zł. Kupił córce Tuska torebkę za 30 tysięcy

Donald Tusk z córką Katarzyną (fot. Forum/Lukasz Dejnarowicz; Instagram/makelifeeasier_pl)
Donald Tusk z córką Katarzyną (fot. Forum/Lukasz Dejnarowicz; Instagram/makelifeeasier_pl)

Donald Tusk jeździ po kraju, wmawiając Polakom, że Polski Ład im szkodzi, obniżenie VAT „to żadna pomoc”, a państwo odwróciło się  przedsiębiorców. Sam na zarobki nie może narzekać. Duże zainteresowanie w mediach wzbudziła także córka byłego premiera, blogerka Katarzyna Tusk, która pochwaliła się kosztownym prezentem od męża - torebką za ok. 30 tysięcy złotych. Okazuje się, że zarówno córka, jak i zięć Tuska sowicie korzystali z programów pomocowych PiS, które polski rząd oferował przedsiębiorcom. Mowa o blisko 1,5 mln zł.

Tusk robi politykę na drożyźnie. Gdy rządził, na inflację odpowiedział podwyżką VAT

Chociaż rząd Mateusza Morawieckiego obniżył w grudniu akcyzę na paliwo i prąd, a od lutego wszyscy mamy odczuć wprowadzenie obniżonego VAT na...

zobacz więcej

„Tusk bogacz płacze nad losem ubogich” – komentował „Super Express” działania szefa Platformy Obywatelskiej. Gazeta przypomniała gigantyczne zarobki byłego szefa Rady Europejskiej, który wkrótce będzie mógł cieszyć się równie wysoką emeryturą – o czym pisaliśmy w tym artykule.

Szef PO załamuje ręce nad przedsiębiorcami


Polityk w tym tygodniu był już m.in. w Wielkopolsce, na Mazowszu czy w Łódzkiem, gdzie spotykał się z przedsiębiorcami, wspólnie narzekając na rząd PiS. Nagrania z kolejnych wizyt w firmach publikowane są w mediach społecznościowych PO. Wielu z przedsiębiorców, z którymi rozmawia Tusk, otrzymało duże wsparcie finansowe od państwa.

Czytaj więcej:

Narzekają, a od rządu otrzymali setki tysięcy złotych

„Przemek” z szefem PO o „drożyźnie”. Jego firma dostała potężne pieniądze, ale nie za Tuska

Luksusowy prezent Katarzyny Tusk


W ostatnich dniach media rozpisywały się o córce Donalda Tuska. Katarzyna Tusk to blogerka modowa, prowadząca popularny blog „Make Life Easier”, który na Instagramie obserwuje ponad 409 tys. osób. Zainteresowanie wzbudził post blogerki ze zdjęciem prezentu, jaki otrzymała od męża Stanisława Cudnego – luksusowej torebki marki Chanel.

Jak opisywał plotkarski serwis Pudelek, torebka jest warta 30 tys. złotych. Cenę prześwietlił także Onet: „To kultowy model marki Chanel. »19« wykonaną z jagnięcej skóry, otrzymamy w kilku kolorach, w tym właśnie w camelowym. Takie modowe cacko kosztuje obecnie 5,7 tys. dol., czyli prawie 23 tys. zł”.

Internauci przypominają także o zamiłowaniu rodziny szefa Platformy Obywatelskiej do luksusowych ubrań już w czasach, gdy był szefem polskiego rządu.

Ile zarabia córka szefa PO?

Katarzyna Tusk zabiera głos ws. śmierci pacjentki z Pszczyny. „Chciałabym zachować dystans”

Nie milkną komentarze po śmierci 30-letniej ciężarnej pacjentki, która zmarła we wrześniu w szpitalu w Pszczynie. Do dyskusji włączyła się...

zobacz więcej

Cena prezentu dla wielu może być szokująca, choć zestawiając ją choćby z zarobkami Katarzyny Tusk, nie wygląda już na tak wygórowaną. Według wyliczeń „Newsweeka” sprzed kilku lat blog córki byłego premiera może odwiedzać miesięcznie nawet milion osób. Szacuje się, że blogerka może zarabiać na reklamach uznanych marek od 400 do nawet 650 tys. zł każdego miesiąca – opisywał tygodnik.

Z bazy Systemu Udostępniania Danych o Pomocy Publicznej (SUDOP) wynika, że Katarzyna Tusk w czasie pandemii COVID-19 korzystała z rządowej pomocy dla przedsiębiorców – rozwiązań tzw. tarczy antykryzysowej. Jak czytamy, łącznie otrzymała 9 400 zł pomocy publicznej.

Kliknij, by powiększyć (Źródło: baza SUDOP)

Potężne pieniądze z pomocy publicznej


Dużo większe środki otrzymał od państwa mąż blogerki. Firma Foge prowadzona przez Stanisława Cudnego zajmuje się produkcją listew przypodłogowych. Z informacji w bazie SUDOP wynika, że od początku 2020 r. zięć Donalda Tuska otrzymał 1 419 346,70 zł pomocy publicznej.

Kliknij, by powiększyć (Źródło: baza SUDOP)

Zobacz także: Tusk „zatroskany” o ciężko pracujących. Jako premier wydłużył im czas pracy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej