RAPORT

Wojna na Ukrainie

Samsung wycofuje reklamę z drag queen po krytyce społeczności muzułmańskiej

Reklama Samsunga z drag queen została już usunięta (fot. YouTube/Samsung)
Reklama Samsunga z drag queen została już usunięta (fot. YouTube/Samsung)

Reklama firmy Samsung, w której muzułmańska matka wyraża poparcie dla syna drag queen, została wycofana przez koncern po krytyce ze strony muzułmańskiej społeczności w Singapurze. Odbiorcy w tym kraju zarzucili firmie, że „forsuje ideologię LGBT”. Firma była świadoma, że wideo może być „postrzegane jako nieczułe i obraźliwe” – przyznano w oświadczeniu.

Unijny ambasador jako tęczowa, brodata Matka Boska na okładce niemieckiego magazynu

„Jak inaczej słynna z tolerancji tęczowa społeczność mogłaby świętować adwent, jeśli nie bluźnierczą prowokacją” – oburzeni internauci komentują w...

zobacz więcej

Kontrowersyjna reklama zniknęła już z kanałów promocyjnych marki w mediach społecznościowych. Materiał miał na celu promowanie nowych produktów firmy, takich jak bezprzewodowe słuchawki i zegarek z czujnikiem tętna.

Samsung i drag queen w muzułmańskim świecie


Na nagraniu pokazywano reakcję kilku osób, odsłuchujących nagrania głosowe od swoich bliskich. W jednej z reklamowych par pojawiła się muzułmanka z chustą na głowie oraz jej syn, występujący jako drag queen.

„Nie przejmujesz się tym, że ludzie patrzą lub oceniają cię inaczej, bo masz syna, który występuje jako drag” – mówi mężczyzna przebrany za kobietę w wiadomości do matki.

Scena wywołała oburzenie w sieci – donoszą media. Zdaniem komentujących materiał Samsunga był niewrażliwy na społeczność muzułmańską. „Jesteśmy przeciwni włączania ideologii homoseksualizmu i transgenderyzmu do głównego nurtu w konserwatywnym społeczeństwie” – pisze jeden z internautów, cytowany przez BBC.

Firma przyznaje: Zawiedliśmy


Południowokoreański gigant technologiczny w odpowiedzi na oburzenie usunął reklamę ze wszystkich swoich platform. „Przyznajemy, że w tym przypadku zawiedliśmy” – napisała firma w krótkim oświadczeniu na Facebooku.


Byli i tacy, którzy bronili przesłania zawartego w reklamie. Także bohater nagrania, drag queen, zapewnił swoich sympatyków, że on i jego matka „robią dobrze” – opisuje BBC.

Zobacz także: Norweska poczta ujawnia: Mikołaj jest gejem. Nowa świąteczna reklama

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej