RAPORT

Pogarda

Korupcja przy przetargach w państwowym instytucie. Osiem osób zatrzymanych

Śledztwo jest rozwojowe (fot. CBA)
Śledztwo jest rozwojowe (fot. CBA)

Najnowsze

Popularne

Funkcjonariusze CBA zatrzymali osiem osób w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w przetargach publicznych organizowanych przez Państwowy Instytut Geologiczny – Państwowy Instytut Badawczy.

Piramida finansowa i setki oszukanych. CBA zatrzymało siedem osób

Funkcjonariusze CBA zatrzymali kolejnych siedem osób w śledztwie dotyczącym piramidy finansowej. W wyniku jej działania co najmniej 400 osób...

zobacz więcej

Śledztwo w tej sprawie prowadzą agenci stołecznej delegatury Biura pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Do korupcji – według śledczych – dochodziło w latach 2019-2020.

Funkcjonariusze zatrzymali osiem osób, w tym byłego pracownika PIG – PIB oraz siedmiu przedsiębiorców z województw mazowieckiego, lubelskiego oraz świętokrzyskiego działających w branży budowlanej.

Jak poinformowało CBA, do nieprawidłowości doszło przy szeregu zamówień publicznych dotyczących budynków Instytutu, „w tym między innymi prowadzonych prac projektowych i robót budowlano-remontowych, budowy dróg dojazdowych, prac konserwacyjnych instalacji i urządzeń wentylacyjno-klimatyzowanych".

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie obejmujące niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, złożenia fałszywych oświadczeń, powoływania się na wpływy w instytucji państwowej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, zmowy przetargowej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej