RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prognoza na piątek. Pogoda da się mocno we znaki, wraca „dwucyfrowy mróz”

Prognoza pogody – piątek 21 stycznia 2022 r. (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Prognoza pogody – piątek 21 stycznia 2022 r. (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Wichura, śnieżyce i mróz – tak zapowiada się pogoda na piątek 21 stycznia. Niewiele zmieni się względem czwartku, choć temperatura spadnie jeszcze bardziej. Najmocniej powieje na Wybrzeżu, w porywach do 80 km/h – mówi synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk.

Eksperymentalna prognoza pogody do maja 2022. Uwagę zwracają marzec i kwiecień

Marzec i kwiecień mogą być cieplejsze niż wskazują normy; z kolei luty i maj nie zaskoczą temperaturami – wynika z eksperymentalnej prognozy...

zobacz więcej

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje w południe przelotny śnieg oraz umiarkowane zachmurzenie. Temperatura o tej porze dnia „będzie się wahać od 3 st. na Wybrzeżu do -6 na Pogórzu Karpackim”.

Potężne wichury


Wiatr w południe w porywach osiągnie na Wybrzeżu 85 km/h, na Suwalszczyźnie i Mazurach 70 km/h. – W głębi kraju porywy wiatru będą się wahać między 60 a 65 km/h – dodała synoptyk.

Zgodnie z prognozą pogody IMGW wieczorem nastąpi spadek temperatury – w rejonach podgórskich do -8 st., w głębi kraju do -4 st.

Źródło: IMGW-PIB

– Wieczorem nad morzem możliwy deszcz ze śniegiem i przelotny śnieg. Na Mazurach, Podlasiu i rejonach podgórskich spadnie 5 cm śniegu. W Tatrach i Beskidzie Żywieckim przyrost pokrywy śnieżnej wyniesie 10 cm – wskazała synoptyk Małgorzata Tomczuk.

Silny mróz w nocy


W nocy temperatura w rejonach podgórskich wyniesie -10 st. – W kotlinach sudeckich -8, na Pomorzu Zachodnim i Mazurach będzie się wahać między -4 a -2 st. Najcieplej nad morzem, 0 st. – stwierdziła. Na Wybrzeżu Wschodnim w nocy porywy wiatru sięgną 70 km/h. Na północnym wschodzie nie przekroczą 60 km/h.

Zobacz także: Skąd burze śnieżne w styczniu? Synoptyk przyznaje, że takiej sytuacji w Polsce jeszcze nie było
teraz odtwarzane
Rzecznik IMGW o tym, jak powstają burze śnieżne

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej