RAPORT

Pogarda

Min. Nowak: Transformacja klimatyczna powinna brać pod uwagę możliwości najsłabszych państw

Najnowsze

Popularne

Minister rozwoju i technologii Piotr Nowak powiedział w „Gościu Wiadomości”, że transformacja klimatyczna Unii Europejskiej powinna być dostosowana do zaawansowania i zamożności poszczególnych gospodarek.

Sasin: Zrobimy wszystko, żeby pakiet Fit for 55 nie wszedł w życie [WIDEO]

Podwyżki cen energii w Polsce i wysokie ceny towarów, i usług to efekty polityki UE – klimatycznej i wobec Rosji – oświadczył w środę w Sejmie...

zobacz więcej

W rozmowie z TVP Info minister podkreślił, że w obecnej sytuacji mniej zamożne kraje Unii przeprowadzają transformację wolniej i są za to karane. Jego zdaniem unijna polityka powinna brać pod uwagę możliwości najsłabszych państw.

– Polityka Unii Europejskiej, gdzie słyszymy hasła, że jesteśmy jednością, dbamy o wszystkich, chcemy zapewnić wzrost gospodarczy w każdym kraju, wzrost zamożności, powinna uwzględniać i powinna być dostosowana do najsłabszych krajów. A jest przeciwnie, jest zupełnie odwrotnie – powiedział Piotr Nowak.

Minister rozwoju i technologii ocenił, że realizacja unijnego pakietu Fit for 55 będzie „zabójcza dla unijnej gospodarki”. Jego zdaniem polityka klimatyczna stała się w Unii ideologią.

Ogłoszony przez Komisję Europejską pakiet Fit for 55 to zestaw propozycji legislacyjnych, służących dostosowaniu unijnej polityki klimatycznej i energetycznej do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych netto o co najmniej 55 procent w perspektywie roku 2030, wobec poziomu z roku 1990.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej