RAPORT

Wojna na Ukrainie

Co z wyjazdem na igrzyska? Kolejny polski skoczek ma koronawirusa

Piotr Żyła uzyskał pozytywny wynik na obecność COVID-19 (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Piotr Żyła uzyskał pozytywny wynik na obecność COVID-19 (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Skoczek narciarski Piotr Żyła, który znalazł się w olimpijskim składzie reprezentacji Polski, uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa – poinformował PZN. To kolejny po Dawidzie Kubackim skoczek, u którego zdiagnozowano SARS-CoV-2.

Co z wyjazdem na igrzyska? Kolejny polski skoczek ma koronawirusa

Skoczek narciarski Piotr Żyła, który znalazł się w olimpijskim składzie reprezentacji Polski, uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa –...

zobacz więcej

Żyła jest już drugim skoczkiem ścisłej kadry, który w ostatnim czasie miał pozytywny wynik testu na COVID-19. Przed zawodami Pucharu Świata w Zakopanem, które odbyły się w ostatni weekend, infekcję stwierdzono u Dawida Kubackiego, co wykluczyło go z rywalizacji na Wielkiej Krokwi.

Żyła, podobnie jak inni zawodnicy szykujący się do startu w igrzyskach w Pekinie, opuści najbliższe konkursy PŚ w niemieckim Titisee-Neustadt. Do rywalizacji, podobnie jak pozostałych czterech olimpijczyków, ma wrócić pod koniec stycznia w niemieckim Willingen.

To kolejna fatalna wiadomość z obozu polskich skoczków. Do zdrowia po zakażeniu COVID-19 wciąż nie wrócił Dawid Kubacki, a dopiero w przyszłym tygodniu treningi ma rozpocząć Kamil Stoch, który doznał kontuzji kostki.

Igrzyska olimpijskie w Pekinie rozpoczynają się 4 lutego.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej