RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Licytujcie i ratujcie Andzię”. Lotnicy apelują o pomoc dla ciężko chorej dziewczynki

Licytacja odbywa się na oficjalnym profilu 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego na Facebooku  (fot. www.siepomaga.pl; FB/4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego)
Licytacja odbywa się na oficjalnym profilu 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego na Facebooku (fot. www.siepomaga.pl; FB/4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego)

Dowódca 4 Skrzydła Lotnictwa Szkolnego wraz z Dowódcą 41 Bazy Lotnictwa Szkolnego wystawili na licytację voucher na zwiedzanie dęblińskiej bazy i loty symulatorami statków powietrznych, takich jak M-346 Bielik, PZL-130 Orlik i SW-4 Puszczyk. Celem aukcji jest wsparcie zbiórki dla chorej Andzi.

„Terytorialsi mają pomoc we krwi”. Wyjątkowa akcja żołnierzy

49 litrów krwi oddali żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. To już ostatnia...

zobacz więcej

9-letnia Angelika Kocik z Białej Rawskiej każdego dnia walczy o życie. Choruje na nerwiakowłókniakowatość typu 1, ma też glejaki na nerwach wzrokowych. W jej główce są 3 guzy, które rosną, przez co dziewczynka znajduje się w strasznym niebezpieczeństwie. Traci wzrok, pochłania ją ciemność, a jej stan, mimo chemioterapii, ciągle się pogarsza.  „Andzia jak najszybciej musi zacząć leczenie w USA! To ostatnia deska ratunku, dlatego 4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego pragnie wesprzeć dziewczynkę w walce o ten najcenniejszy dar – życie” – poinformowali nas poprzez platformę Twoje Info organizatorzy zbiórki. 

Pomoc dla Andzi  


Zwycięzca (voucher dla 2 osób) będzie miał okazję spędzić kilka godzin w dęblińskiej bazie. Obejrzy samoloty i śmigłowce, a także inny sprzęt będący na wyposażeniu jednostki. Zwiedzi nowoczesny port lotniczy i zobaczy, jak pracują kontrolerzy ruchu lotniczego. Odwiedzi spadochroniarnię, domek pilota, hangary techniczne, wojskową straż pożarną, wsiądzie do samolotu/śmigłowca, porozmawia z pilotami. 

 Największą gratką tego wyjątkowego dnia będzie z pewnością wizyta w Ośrodku Szkolenia Symulatorowego 41 BLSz i możliwość wykonania lotów na symulatorach statków powietrznych, jakie stacjonują w bazach 4. Skrzydła. „A zatem portfele w dłoń – licytujcie, wspierajcie i razem uratujmy Andzię!” – apelują organizatorzy zbiórki. 

  Licytacja odbywa się na oficjalnym profilu 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego pod adresem LICYTACJA  .   Licytacja trwa do piątku 28.01.2022 r. do godziny 12:00. 
(fot. FB/4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego)
(fot. FB/4 Skrzydło Lotnictwa Szkolnego)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej