RAPORT

Wojna na Ukrainie

Oblany kwasem mężczyzna stracił wzrok. Policja prosi o pomoc w ujęciu sprawcy

Mężczyzna twierdzi, że kwasem oblano go na zlecenie szwagra (fot. Policja)
Mężczyzna twierdzi, że kwasem oblano go na zlecenie szwagra (fot. Policja)

Straciłem wzrok – poinformował w czwartek 49-latek, który doznał poważnych obrażeń po oblaniu go w Kaliszu kwasem przez nieustalonego napastnika. Na piątek ma zaplanowaną operację oczu. Policjanci proszą o pomoc w złapaniu przestępcy.

Atak w Kaliszu. 49-latek oblany kwasem, ma poparzoną twarz

49–latek został oblany substancją chemiczną. Doznał poparzenia twarzy – powiedziała we wtorek oficer prasowa kaliskiej policji asp. Anna...

zobacz więcej

– Policjanci cały czas pracują nad sprawą 49-latka oblanego żrącą substancją – powiedziała w czwartek PAP oficer prasowa kaliskiej policji asp. Anna Jaworska-Wojnicz. Do ataku na 49-latka doszło we wtorek na ul. Chopina. Do pokrzywdzonego, który wychodził ze swojej firmy, podszedł nieznany mu mężczyzna, oblał jego i jego samochód jakąś substancją, po czym uciekł. Na pomoc mężczyźnie z budynku wybiegli jego pracownicy.

Wezwano policję, pogotowie oraz straż pożarną. Rzecznik prasowy straży pożarnej kpt. Szymon Zieliński powiedział, że była to substancja silnie żrąca o odczynie kwasowym. Poparzony 49-latek został przewieziony do kaliskiego szpitala. Tam stwierdzono chemiczne poparzenie twarzy drugiego stopnia. Mężczyznę przetransportowano do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.

Jak powiedział pokrzywdzony w rozmowie z PAP, medycy zapowiedzieli liczne operacje twarzy. Poinformowano go, że prawdopodobnie nie odtworzą jego ucha. Nie wiadomo też, jak zakończy się zaplanowana na piątek operacja oczu. „Straciłem wzrok” – powiedział 49-latek, który jest ojcem dwuletniego synka.

Mężczyzna twierdzi, że kwasem oblano go na zlecenie szwagra. – Przyczyną ataku jest konflikt rodzinny wywołany pozwem rozwodowym, złożonym przez moją siostrę. Jej mąż mnie obwinia o rozpad swojego małżeństwa. Pierwsze groźby pod moim adresem wypowiedział w dniu urodzin mojego dziecka – powiedział. Policja w środę zatrzymała szwagra 49-latka.

Policja prosi o pomoc 


 Na stronie społecznościowej Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zamieszczono nagranie, na którym zarejestrowana została sylwetka napastnika. „Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę z nagrania lub mają informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości proszone są o kontakt z policjantem prowadzącym postępowanie podkom. Łukaszem Kłosem pod nr. tel. 47 77 51 307” - zaapelowała Jaworska-Wojnicz. Istotne dla sprawy informacje można również przekazywać pod czynny całą dobę numer telefonu 47 77 51 900.

– Napastnik ma charakterystyczne buty na nogach. Może ktoś je rozpozna – powiedziała policjantka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej