RAPORT

Wojna na Ukrainie

Będzie druga część kultowego filmu. W nim spotkali się Al Pacino i Robert De Niro

Role główne zagrali w nim m.in. Al Pacino i Robert De Niro (fot.  P. Lehman/Barcroft Media via Getty Images)
Role główne zagrali w nim m.in. Al Pacino i Robert De Niro (fot. P. Lehman/Barcroft Media via Getty Images)

Wyreżyserowana przez Michaela Manna „Gorączka” z 1995 roku to thriller kryminalny powszechnie uważany za jeden z najlepszych filmów tego gatunku. Role główne zagrali w nim m.in. Al Pacino i Robert De Niro, dla których była to pierwsza możliwość wspólnego spotkania się na jednym planie. 9 sierpnia do księgarń trafi napisana przez Manna i Meg Gardiner książka „Heat 2” („Gorączka 2”). Opisano w niej zarówno to, co poprzedziło wydarzenia pokazane w filmie sprzed 27 lat, jak i ich następstwa.

„Przemijania nie ma”. Zwiastun i data premiery filmu „Maryla. Tak kochałam” [WIDEO]

Już dziś wielbiciele talentu Maryli Rodowicz poznają przedsmak tego, co ich czeka w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia – TVP prezentuje...

zobacz więcej

Przedmieścia Los Angeles. Porucznik policji Vincent Hanna (w tej roli Al Pacino) chce za wszelką cenę dopaść gang dowodzony przez Neila McCauleya (Robert De Niro). Przeciwnik jest inteligentny, bezwzględny i brutalny – to profesjonalista najwyższej klasy, tak samo jak Hanna. Obaj, świadomi tego podobieństwa, darzą się szacunkiem. Pewnego dnia dochodzi do konfrontacji – czytamy w oficjalnym opisie „Gorączki” z 1995 roku.

„Od dawna miałem zamiar opowiedzenia wielu historii związanych z »Gorączką«. Zawsze było wiele ciekawych opowieści o jej bohaterach, które wydarzyły się przed 1995 rokiem. A także tych, które wydarzyły się w ich życiu później” – mówi Michael Mann w rozmowie z portalem „Deadline”.

Akcja książki „Heat 2” rozpoczyna się dzień po wydarzeniach z filmu „Gorączka”. Raniony Chris Shiherlis (w filmie grany przez Vala Kilmera) desperacko próbuje wydostać się z Los Angeles. Później akcja cofnie się w czasie o sześć lat, a jednocześnie opowiadać będzie o tym, co wydarzyło się kilka lat później.

James Bond powróci, tylko jeszcze nie wiadomo jak

Kierująca przez prawie trzy dekady franczyzą filmowego agenta 007 Barbara Broccoli zapewniła, że James Bond powróci na ekrany. – Nie chcemy zrobić...

zobacz więcej

W książce pojawią się nowe postaci, a akcja rozgrywać się będzie nie tylko w Los Angeles, ale też w Ameryce Południowej, gdzie działa tajwański syndykat zbrodni, na granicy amerykańsko–meksykańskiej, jak również w Azji Południowej. „Heat 2” opowie o niebezpiecznych działaniach międzynarodowych organizacji kryminalnych, przedstawiając pełnokrwiste postaci męskie i żeńskie – głosi zapowiedź książki.

„Heat 2” opowie też o karierze Vincenta Hanny w Chicago, jego nieudanym małżeństwie, a także konsekwencjach jego służby w Wietnamie. Czytelnicy dowiedzą się więcej również o innych bohaterach filmu. To Charlene (grana w filmie przez Ashley Judd), Nate (Jon Voight), Trejo (Danny Trejo) czy Kelso (Tom Noonan). „Filmowy napad na bank nie był pierwszą wspólną robotą Kelso i McCauleya” – zdradza Mann.

Spotkanie Hanny i McCauleya w filmie „Gorączka” było pierwszym spotkaniem nie tylko grających ich Pacino i De Niro, ale też pierwszym spotkaniem tych postaci. Opisana w książce ich wcześniejsza działalność będzie ze sobą powiązana do tego stopnia, że rozminą się ze sobą zaledwie o włos.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej