RAPORT

Wojna na Ukrainie

Novak Djokovic robi biznes na COVID-19. Kupił firmę pracującą nad lekiem

Novak Djokovic niedawno został deportowany z Australii (fot. Srdjan Stevanovic/Euroleague Basketball via Getty Images)
Novak Djokovic niedawno został deportowany z Australii (fot. Srdjan Stevanovic/Euroleague Basketball via Getty Images)

Słynny serbski tenisista Novak Djokovic jest właścicielem 80 procent akcji w duńskiej firmie biotechnologicznej QuantBioRes, która zajmuje się m.in. opracowaniem leku na COVID-19 – poinformował dyrektor generalny spółki Ivan Loncarevic.

Tylko troje tenisistów z Top100 nie zaszczepło się przeciw COVID-19

Tylko troje tenisistów z czołowej 100 rankingów WTA i ATP nie jest zaszczepionych przeciwko COVID-19 – podała brytyjska gazeta „Telegraph”. W tym...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Jak przekazał Loncarevic, lider światowego rankingu tenisistów został głównym udziałowcem w czerwcu 2020 roku. Nie zdradził jednak kwoty, jaką Serb zainwestował w firmę.

QuantBioRes zatrudnia nieco ponad 10 naukowców pracujących w Danii, Australii i Słowenii, którzy obecnie zajmują się opracowaniem skutecznego leku na COVID-19, który jednak nie będzie szczepionką – wyjaśnił.

Nad jakim lekiem pracuje firma Djokovica?


Lek ma bazować na peptydach, naturalnych związkach chemicznych, które powstrzymywać będą koronawirusa przed infekowaniem komórek ludzkich. Firma planuje, że latem w Wielkiej Brytanii rozpocznie badania kliniczne.

Agencja Reutera zwróciła się do rzecznika Djokovica z prośbą o komentarz, ale ten nie odpowiedział. Jeden z najlepszych i najbardziej utytułowanych tenisistów w historii był przez kilkanaście dni bohaterem zamieszania w związku z anulowaniem jego wizy do Australii jako osoby niezaszczepionej przeciw COVID-19.

Ostatecznie po decyzji australijskiego sądu najwyższego w niedzielę został deportowany, co uniemożliwiło mu występ w pierwszym w tym roku turnieju Wielkiego Szlema.

Czytaj więcej: Wstęp jednak wzbroniony. Djoković wraca do domu!

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej