RAPORT

Wojna na Ukrainie

Amerykańska firma zbuduje w kosmosie studio filmowe

To producent kręconego w kosmosie filmu z Tomem Cruise'm w roli głównej (fot. Gabe Ginsberg/Getty Images)
To producent kręconego w kosmosie filmu z Tomem Cruise'm w roli głównej (fot. Gabe Ginsberg/Getty Images)

Kolejny rozdział filmowego podboju kosmosu napisze studio Space Entertainment Enterprise (SEE). To producent kręconego w kosmosie filmu z Tomem Cruise'm w roli głównej. W planach SEE jest stworzenie do 2024 roku specjalnego kosmicznego modułu, w którym możliwe będzie kręcenie filmów w stanie mikrograwitacji, a także organizowanie tam wydarzeń sportowych.

Niedźwiedż zaatakował Neve Campbell. Thriller na planie filmu

Neve Campbell, odtwórczyni m.in. głównej roli w piątej części slasherowej serii „Krzyk”, na ekranie skutecznie walczyła z wieloma zabójcami i złymi...

zobacz więcej

Kosmiczno–filmowy wyścig zbrojeń rozpoczęła informacja o tym, że Tom Cruise i Doug Liman wraz z NASA nakręcą pierwszy w historii kina film zrealizowany w przestrzeni kosmicznej. Długo nie trzeba było czekać na odpowiedź Rosji. Zamiast planować takie przedsięwzięcie, Rosjanie wysłali filmowców w kosmos i wyprzedzili Amerykanów w ich planach.

Na tym jednak podbój kosmosu przez filmowców się nie kończy. Studio SEE, czyli producent wspomnianego filmu z Tomem Cruise'm, zamierza do grudnia 2024 roku zbudować kosmiczny moduł. Ma się w nim mieścić nie tylko arena sportowa i rozrywkowa, ale też w pełni wyposażone studio umożliwiające kręcenie w nim filmów. Jak informuje portal „Variety”, moduł – nazywany już teraz SEE–1 – będzie przystosowany do organizowania w nim wydarzeń filmowych, telewizyjnych, muzycznych i sportowych. Gościć w nim będą mogli artyści, producenci i inni twórcy chcący tworzyć treści na niskiej orbicie w stanie mikrograwitacji. Możliwe tam będzie opracowanie, produkcja, nagrywanie, emisja i transmisja treści na żywo.

„Nawiedzony” dom Robbiego Williamsa; nikt go nie chce niemal za bezcen

Popularny piosenkarz od dłuższego czasu usiłuje znaleźć kupca na swoją wiejską posiadłość w południowej Anglii. Choć została wystawiona znacznie...

zobacz więcej

Space Entertainment Enterprise planuje tworzyć tam własne treści oraz wydarzeń, ale też udostępniać moduł dla innych zainteresowanych tworzeniem w kosmosie. W styczniu 2022 roku firma Axiom Space zdobyła zgodę NASA na zbudowanie komercyjnej części Międzynarodowej Stacji Kosmicznej nazwanej Axiom Station i przeznaczonej m.in. do celów turystyki kosmicznej. Moduł SEE–1 będzie jej częścią.

„SEE–1 to niesamowita szansa dla ludzkości na przeniesienie się do innej rzeczywistości i rozpoczęcie ekscytującego nowego kosmicznego rozdziału. (...) Dodanie do komercyjnych możliwości Axiom Station miejsca przeznaczonego na rozrywkę rozszerzy użyteczność stacji jako platformy dla globalnej bazy użytkowników i podkreśli zakres możliwości, jakie oferuje nowa gospodarka kosmiczna. (...) Od Juliusza Verne'a po »Star Treka« – gatunek science–fiction inspirował miliony ludzi na całym świecie do marzeń o tym, co może przynieść przyszłość. Stworzenie takiej bazy w kosmosie otwiera niezliczone drzwi do zamieniania tych marzeń w rzeczywistość” – oświadczyli przedstawiciele SEE i Axiom Space.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej