RAPORT

Wojna na Ukrainie

Powrót nauki zdalnej? Czarnek rozmawiał z Niedzielskim, są decyzje

Czarnek o tym, czy będzie lockdown w szkołach? (fot. arch. PAP/Marcin Bielecki)
Czarnek o tym, czy będzie lockdown w szkołach? (fot. arch. PAP/Marcin Bielecki)

Czy jest możliwy powrót nauki zdalnej? – Na ten moment, bo sytuacja może zmienić się z godziny na godzinę i z dnia na dzień, nie podejmujemy żadnych innych decyzji odnośnie szkół – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

„BiZ”. Będzie nowy przedmiot w szkołach. Czarnek podaje szczegóły

Chcemy, aby od 1 września 2023 r. podstawy przedsiębiorczości zostały zastąpione nowym przedmiotem: biznes i zarządzanie – powiedział minister...

zobacz więcej

Minister Czarnek w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wziął w czwartek udział w spotkaniu dotyczącym rozpoczęcia konsultacji na temat praktycznego nauczania przedsiębiorczości w szkołach.

Koronawirus a nauka w szkołach. Czarnek komentuje


Podczas spotkania zwrócił uwagę na „wszelkie niepokoje związane z piątą falą koronawirusa i Omikronem, które nas wszystkich dotyczą”. Zapewnił jednocześnie, że jest w stałym kontakcie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim.

– Ustaliliśmy, że na ten moment, bo sytuacja może zmienić się z godziny na godzinę i z dnia na dzień, nie podejmujemy żadnych innych decyzji – wskazał szef MEiN.

Podczas spotkania Czarnek przypomniał, że obecnie „w Polsce pięć województw jest na feriach zimowych, zatem ruch okołoszkolny w tych województwach jest całkowicie wyłączony”.

– Od poniedziałku na ferie zimowe udają się kolejne dwa województwa, więc wówczas już prawie pół Polski będzie wyłączone z ruchu okołoszkolnego – dodał.

Wyjaśnił, że „w pozostałych województwach, gdzie odbywa się nauka, nadal będzie się odbywała w trybie stacjonarnym, przy czym – tak jak to było do tej pory – dyrektorzy szkół wraz ze służbami sanitarnymi podejmują decyzje o przechodzeniu na kwarantannę i na naukę zdalną poszczególnych klas bądź całych szkół – podkreślił. Przemysław Czarnek poinformował także, że „obserwujemy z dnia na dzień coraz więcej wyłączeń”. Wyjaśnił, że „takie są realia Omikrona, ale podchodzimy do tego spokojnie, obserwując na bieżąco i analizując sytuację wraz z panem ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej