RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jakie poparcie ma PiS? Jest nowy sondaż parlamentarny

PO zmniejsza dystans do partii rządzącej (fot. PAP/Leszek Szymański)
PO zmniejsza dystans do partii rządzącej (fot. PAP/Leszek Szymański)

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w niedzielę, zdecydowanie wygrałoby je Prawo i Sprawiedliwość – tak wynika z nowego sondażu pracowni Social Changes dla wpolityce.pl. Badanie pokazuje, że partia rządząca straciła poparcie, a Koalicja Obywatelska je zyskała. Tuż za Polską 2050 znalazła się Konfederacja.

Ile emerytury dostanie Tusk? Kwota zaskakuje

Donald Tusk za kilka miesięcy skończy 65 lat i dostanie potężną emeryturę. Jak wylicza „Super Express”, za pracę w instytucjach unijnych obecny...

zobacz więcej

Na partię Jarosława Kaczyńskiego głosować chce 34 proc. badanych. Taki wynik – opisuje serwis – oznacza spadek poparcia dla tego ugrupowania o 2 pkt. proc. w porównaniu do sondażu sprzed tygodnia.

Drugie miejsce przypada Koalicji Obywatelskiej, która zanotowała wzrost o 3 pkt. proc. Na KO w tym badaniu wskazało 27 proc. respondentów.

Ostatnie miejsce politycznego podium zajmuje Polska 2050. Formacja Szymona Hołowni straciła 2 pkt. proc. i obecnie może liczyć na poparcie 12. proc. badanych.

Tuż za partią Hołowni jest Konfederacja, która zyskując 1 pkt. proc. ma teraz 11 proc. Na Lewicę zagłosować chce 10 proc. badanych, o 1 pkt. proc. więcej niż ostatnio.

Wzrosło też poparcie dla Polskiego Stronnictwa Ludowego – z 2 proc. do 3 proc. Wynik partii Pawła Kukiza pozostaje bez zmian; na Kukiz’15 wskazało 2 proc. respondentów. Porozumienie odnotowało wynik na poziomie 0 proc.; poprzednio było to 1 proc.

Deklarowana frekwencja wynosi 58 proc. – to wzrost aż o 6 punktów.

Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI na panelu internetowym. Badanie zostało przeprowadzone na próbie 1063 osób w dniach od 14 do 17 stycznia 2022 roku.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej