RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kot gigant z Rosji. Ludzie mylą go z psem

Kot o imieniu Kefir ma rok i dziewięć miesięcy (fot. Instagram/yuliyamnn)
Kot o imieniu Kefir ma rok i dziewięć miesięcy (fot. Instagram/yuliyamnn)

Maine Coone ze Starego Oskola we wschodniej Rosji uważany jest za największego kota na świecie, choć nie ma nawet dwóch lat. „Wszyscy najpierw mylą go z psem” – twierdzi jego właścicielka Julia.

Biały kangur hasał po Rzeszowie. Uciekł z zagrody alpak

Kilka dni temu z zagrody Alpaka Team w Nosówce – wsi oddalonej ok. 11 km od Rzeszowa – uciekły dwa kangury. Jedno zwierzę szybko udało się złapać,...

zobacz więcej

Kot o imieniu Kefir ma rok i dziewięć miesięcy i waży prawie 13 kg. Koty tej rasy rosną do ok. trzeciego roku życia, więc wielki zwierzak będzie jeszcze większy.

„To delikatny kociak w ciele wielkiej bestii. Jest bardzo inteligentny i zawsze zachowuje się spokojnie” – stwierdziła jego właścicielka Julia cytowana przez „New York Post”.

„Kiedy do domu przychodzą przyjaciele i znajomi, cała uwaga jest zwrócona na niego i chętnie pozwala się głaskać. Ale, kiedy do domu przychodzą nieznajomi, wszyscy najpierw mylą go z psem. (…) Ma jeden nawyk: w nocy lubi kłaść się na mnie i spać. Kiedy był kociakiem, nie sprawiało mi to żadnych problemów, ale teraz stał się tak duży i ciężki, że naprawdę trudno tak spać” – opowiada kobieta.

Rasa Maine Coon, jak sama nazwa wskazuje, pochodzi ze stanu Maine i uważana jest za jedną z najstarszych ras domowych w Ameryce Północnej.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej