RAPORT

Wojna na Ukrainie

Europosłowie PiS ogłaszają bojkot. Chodzi o zachowanie posłanki opozycji

Europosłowie PiS w Parlamencie Europejskim (fot. Twitterm.com/PiS)
Europosłowie PiS w Parlamencie Europejskim (fot. Twitterm.com/PiS)

Janina Ochojska od tygodni atakuje polskich żołnierzy i Straż Graniczną za uszczelnianie granic przed napływem nielegalnych imigrantów. O krokach, jakie podejmą w związku z tym przedstawiciele PiS zasiadający w europarlamencie, poinformowała na Twitterze Anna Zalewska.

Ochojska oskarża służby o kłamstwa. Straż Graniczna ujawnia szokujące szczegóły

Europosłanka opozycji Janina Ochojska pojawiła się na granicy i domagała się przyjęcia przez Polskę trzech Syryjczyków. „Zostało wszczęte...

zobacz więcej

Od momentu rozkręcenia przez Białoruś kryzysu migracyjnego Janina Ochojska była bardzo aktywna. Rozsyłała po Parlamencie Europejskim antypolski raport o sytuacji na granicy, wcześniej  stawała w obronie reżimu Łukaszenki, a po agresywnym ataku imigrantów tłumaczyła, że „mogli stracić nerwy”, a kamieni, którymi rzucali, „było niewiele”.

Europosłanka Koalicji Obywatelskiej 19 grudnia napisała na Twitterze: „Mam nadzieję, że kiedyś ludzie ze Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom. Opisy takich czynów czytałam w relacjach osób, które przeżyły II WŚ. Wzorce z katów niemieckich i sowieckich obozów”.

Zobacz także:   Schetyna krytykuje słowa Ochojskiej: Zbyt emocjonalne, niepotrzebne i szkodliwe

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował, że ws. słów Ochojskiej podpisał zawiadomienie do prokuratury. Z kolei premier Mateusz Morawiecki napisał o zachowaniu europosłanki: „To hańba, która domaga się przeprosin”.

Ochojską skrytykował nawet Grzegorz Schetyna, który stwierdził: „Wszyscy wiemy, jak ważne jest dla Janiny Ochojskiej zaangażowanie humanitarne na rzecz uchodźców, emocje są ogromne, ale nie można używać takich słów, one są zbyt emocjonalne, niepotrzebne i szkodliwe”.

Ujawnianie planów NATO i „ucieczka” w razie wojny. Legendarne wpadki Ewy Kopacz

„Borysław” Budka, polowanie na dinozaury i zagubienie na czerwonym dywanie w Berlinie to tylko niektóre wpadki Ewy Kopacz. Można też do nich...

zobacz więcej

Teraz o decyzji PiS ws. Ochojskiej poinformowała Anna Zalewska.

„Europosłowie PiS zawieszają udział w programach z udziałem Janiny Ochojskiej” – napisała europosłanka Prawa i Sprawiedliwości.

Zobacz także:   Premier Morawiecki o słowach Ochojskiej: To hańba

„Czekamy na przeprosiny polskich żołnierzy, broniących granic Unii Europejskiej. Nie ma naszej zgody na antypolskie, skandaliczne wypowiedzi. #MuremZaPolskimMundurem” – dodała Zalewska.

Co ciekawe, do wpisu Zalewskiej odniosła się sama Janina Ochojska; napisała: „Krytyka poczynań władzy i służb jest przejawem patriotyzmu, antypolskie jest nadużywanie władzy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej