RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nawet 100 tys. zakażeń koronawirusem. Minister zdrowia: Eksplozja epidemii [WIDEO]

Ostatnie dwa dni możemy śmiało nazwać eksplozją epidemii koronawirusa; dziś przekraczamy 30 tys. zakażeń, a wynik, który będzie raportowany w czwartek, też na pewno będzie powyżej 30 tys. – zapowiedział w TVP Info minister zdrowia Adam Niedzielski. Z analiz resortu wynika, że realizuje się scenariusz bardzo szybkiego przyspieszenia pandemii. – Na początku lutego będziemy mieli apogeum: przekroczenie 100 tys. zakażeń dziennie – ocenił Niedzielski w programie „Gość Wiadomości”.

Badania: 76 proc. NOP-ów po szczepionce to „efekt nocebo”

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda ocenili, że ponad dwie trzecie niepożądanych reakcji zgłaszanych po przyjęciu szczepionki przeciwko COVID-19,...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Szef resortu zdrowia wcześniej w środę informował o 30 586 nowych zakażeniach koronawirusem. Liczba potwierdzonych od początku pandemii przypadków to 4 373 718, zmarło 103 062 chorych z COVID-19.

500 tys. zakażeń? Niedzielski odpowiada


W programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP Info Adam Niedzielski był pytany, czy możliwy jest w Polsce scenariusz np. 500 tys. zakażeń dziennie.

— Kluczowe, w jakim stopniu zakażenia będą przekładać się na hospitalizację. Teraz wydaje się, że realizuje się scenariusz bardzo szybkiego przyspieszenia; na początku lutego będziemy mieli apogeum, przekroczenie dziennie 100 tys. zakażeń – mówił minister zdrowia.

– Ale ten scenariusz jest o tyle optymistyczny, że on również zakłada dosyć szybki spadek tej liczby – zastrzegł Niedzielski.

Wskazał, że obserwując inne kraje europejskie widać, że najnowsza fala związana z wariantem koronawirusa Omikron charakteryzuje się znacznie niższym wskaźnikiem hospitalizacji. – Ale zwracam uwagę, że wnioskujemy to, patrząc na przypadek Wielkiej Brytanii i Francji, ale tam jest wyższy współczynnik wyszczepienia — zauważył.

Zobacz także: Konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. „Piąta fala już jest” [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej