RAPORT

Pogarda

Dyskusja Tuska z seniorką. „Dlaczego pan tak sprzyja Niemcom?” [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Dlaczego pan nic nie robi? Dlaczego pan tak sprzyja Niemcom? Niech pan pomyśli też o ludziach – apelowała do Donalda Tuska starsza kobieta, która w środę przyszła na jego konferencję w Mińsku Mazowieckim. Lider PO nie odniósł się do jej pytań. Stwierdził jedynie, że seniorka jest „pod wpływem propagandy”.

„Tusk ratujący przedsiębiorców to Himalaje hipokryzji”. Poseł przypomniał liczby

„Donald Tusk jako wykonujący obowiązki premiera przez 7 lat, a później przez 5 lat przewodniczącego Rady Europejskiej, akceptował decyzje, które...

zobacz więcej

Szef Platformy Obywatelskiej w środę zorganizował konferencję po swojej wizycie w jednej z firm w Mińsku Mazowieckim, produkującej m.in. rolety, żaluzje i moskitiery. To kontynuacja objazdu polityka po kraju: we wtorek był w Wielkopolsce, dzień później pojawił się na Mazowszu.

Czytaj więcej: Tusk „zatroskany” o ciężko pracujących. Jako premier wydłużył im czas pracy

Słowna potyczka Tuska z mieszkanką Mińska


Na spotkanie z Tuskiem w Mińsku Mazowieckim przyszła starsza pani i zapytała polityka, dlaczego „sprzyja Niemcom”.

– Dlaczego pan nic nie robi? Dlaczego pan tak sprzyja Niemcom? (…) Proszę pana, ja mam 84 lata, przeżyłam wojnę i powstanie; jestem warszawianką, moi bracia zginęli w powstaniu warszawskim. Dlaczego pan narodowi polskiemu nie sprzyja, tylko sprzyja temu silniejszemu? Niemcy są silniejsze, Rosja jest silniejsza, a pan powinien wszystko robić, żeby walczyć, jeśli jest pan Polakiem. Bo może pan nie jest Polakiem? – mówiła kobieta.

Były premier nie odniósł się do pytań ani do zarzutów w nich zawartych. W odpowiedzi sam sformułował zarzut pod adresem starszej pani.

Lider PO: Dała pani sobie namotać w głowie


– Ja mam wielki szacunek dla pani, dla pani życia i dla pani doświadczenia. I bardzo pani współczuję jednej kwestii, że dała pani sobie tak namotać w głowie – będę delikatny – takiej fałszywej propagandzie – stwierdził.

W odpowiedzi 84-latka powiedziała, że orientuje się trochę w polityce; politykiem był jej mąż i ona też „trochę weszła w politykę”.

– Widzę, że ma pani temperament polityczny. Życzę pani krytycznego myślenia i odwagi myślenia – odpowiedział lider PO. To nie był jednak koniec dyskusji.

„Niech pan pomyśli trochę też o ludziach”


A ja życzę panu, żeby pan podchodził uczciwie do Polaków, do takich jak ja. Nie do tych bossów, do tych kapitalistów. Tak walczyliśmy o kapitalizm, a teraz chyba o ludzi pracy musimy walczyć, proszę pana. Niech pan pomyśli trochę też o ludziach – zaapelowała kobieta. Na wcześniejszej konferencji prasowej Tusk zapowiedział, że będzie jeździł od powiatu do powiatu i spotykał się z kolejnymi przedsiębiorcami, żeby pokazać „krzyk tych ludzi”. Polityk zapewnia, że nie ma to nic wspólnego z kampanią wyborczą.

Zobacz także: „Przemek” z szefem PO o „drożyźnie”. Jego firma dostała potężne pieniądze, ale nie za Tuska

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej