RAPORT

Pogarda

Tylko troje tenisistów z Top100 nie zaszczepło się przeciw COVID-19

Poza liderem światowej listy Serbem Novakiem Djokovicem są jeszcze dwie osoby (fot. PAP/EPA/DEAN LEWINS)
Poza liderem światowej listy Serbem Novakiem Djokovicem są jeszcze dwie osoby (fot. PAP/EPA/DEAN LEWINS)

Najnowsze

Popularne

Tylko troje tenisistów z czołowej 100 rankingów WTA i ATP nie jest zaszczepionych przeciwko COVID-19 – podała brytyjska gazeta „Telegraph”. W tym gronie poza liderem światowej listy Serbem Novakiem Djokovicem są jeszcze kobieta i mężczyzna.

Australijski sąd federalny podtrzymał decyzję o anulowaniu wizy Djokovica

Sąd federalny Australii podtrzymał decyzję o anulowanie wizy serbskiego tenisisty Novaka Djokovica. Decyzję podjęło jednomyślnie trzech członków...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Dziennikarze „Telegraph”, powołując się na organizację ATP, podali, iż wspomnianym drugim singlistą jest Amerykanin Tennys Sandgren. WTA potwierdziło jedynie, że jedna zawodniczka z Top 100 nie jest zaszczepiona. Nie podano jednak jej nazwiska ani nie ujawniono, czy jest wśród uczestniczek rozpoczętego w poniedziałek turnieju Australian Open.

Przeczytaj też: Novak Djokovic w areszcie. Czeka na niedzielną rozprawę ws. deportacji

Sandgrena nie ma w drabince wielkoszlemowej imprezy w Melbourne, a Djokovic został z niej usunięty właśnie z tego powodu. Od wszystkich uczestników prestiżowych zawodów na antypodach wymagano szczepienia. Wyjątek zrobiono tylko dla osób, które otrzymały zwolnienia medyczne. W tym gronie początkowo znalazł się lider listy ATP,  ale jego wiza została dwukrotnie cofnięta i ostatecznie decyzją sądu federalnego w niedzielę musiał opuścić Australię.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej